Кілька країн ЄС наполягають на введенні санкцій проти Грузії, включаючи призупинення безвізового режиму з країнами блоку, у відповідь на схвалення урядом закону про "іноземних агентів". Грузія, країна-кандидат на вступ до ЄС, проігнорувала попередження Брюсселя і багатомісячні вуличні протести, щодо прийняття суперечливого закону, схожого на той, що вже діє в Росії, який зобов'язує ЗМІ та правозахисні групи, що отримують іноземне фінансування, реєструватися в уряді.
Естонія, Нідерланди, Чехія і Швеція є одними з країн, які наполягають на обговоренні обмежувальних заходів на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС наступного тижня, повідомили люди знайомі із перебігом дискусії. Двоє співрозмовників зазначили, що серед можливих варіантів обмежень — скасування безвізового режиму для громадян Грузії, цільові санкції й заморожування фондів ЄС, пише Financial Times.
Європейські столиці розглядають "різні заходи тиску на грузинський уряд", кажуть чиновники, знайомі з цим питанням. Чиновники ЄС також попередили, що закон про "іноземних агентів", якщо він буде прийнятий, стане серйозною перешкодою для процесу вступу Грузії до ЄС, посилюючи внутрішні побоювання, що країна все більше потрапляє під російський вплив.
Правляча партія "Грузинська мрія" пообіцяла завершити прийняття закону протягом найближчих тижнів, а 21 травня вона засудила повідомлення про те, що члени Конгресу США також закликали адміністрацію Байдена підготувати санкції. ЄС, швидше за все, діятиме повільніше, ніж Вашингтон, оскільки деякі країни побоюються, що призупинення безвізового режиму може мати зворотні наслідки, оскільки десятки тисяч грузинів вийшли на вулиці протягом останніх тижнів на знак протесту проти цього закону.
Нагадаємо, що у суперечливий грузинський закон "про іноагентів" внесено поправки, які дозволяють штрафувати приватних осіб, якщо вони не надають певну інформацію на запит влади. Тому у Тбілісі вирує нове обурення через поправки до законопроєкту, які, на думку критиків, були додані таємно. Крім того, влада Грузії заявляє, що не боїться санкцій у зв'язку із прийняттям цього закону. Мер Тбілісі вважає, що країни Заходу хочуть влаштувати переворот в Грузії.