Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович Бурич засудила рішення грузинського парламенту подолати вето президента і розпочати остаточне затвердження закону «про прозорість іноземного впливу» у його нинішньому вигляді, незважаючи на критику з боку міжнародних партнерів щодо його несумісності з європейськими стандартами.
"Зробивши цей крок, влада Грузії, на жаль, упустила останню можливість відкликати цей законопроект і відмовилася вести змістовний діалог, ігноруючи недвозначні рекомендації Венеціанської комісії, чиї авторитетні юридичні висновки відображають наші демократичні стандарти", - йдеться у її заяві.
Вона також висловила стурбованість безкарністю за повідомлення про акти залякування, непропорційне застосування сили та стигматизації організацій громадянського суспільства, громадянських активістів та мирних протестувальників.
"Ці дії мають бути розслідувані невідкладно, а особи, відповідальні за порушення прав, мають бути притягнуті до відповідальності з метою протидії такій практиці, якій немає місця у демократичному суспільстві", - наголосила Бурич.
У Раді Європи також вважають, що ухвалення цього закону матиме негативний вплив на проведення чесних та вільних виборів у Грузії.
Нагадаємо, парламент Грузії ухвалив закон про «іноагентів» у третьому читанні 14 травня. Цей документ порівнюють із аналогічним російським, через що президент Грузії Саломе Зурабішвілі 18 травня наклала на нього вето. У день його ухвалення у Тбілісі почалися зіткнення та затримання демонстрантів біля будівлі парламенту.