Грузинський спецназ відтіснив частину людей, які блокували вхід у парламент, де депутати сьогодні збираються розглянути "закон про іноагентів", який мітингувальники вважають "російським".
Учасники акції протесту традиційно зібралися на проспекті Руставелі і провели там усю ніч, захід проходив мирно, пише "Ехо Кавказу".
Проте близько 5 ранку за місцевим часом на площу Свободи силовики підвезли водомети, а через годину почали розганяти демонстрантів.
МВС Грузії вже встигло опублікувати заяву про "порушення громадського порядку" і вимагає звільнити прилеглу до парламенту територію.
Напередодні міністр внутрішніх справ Вахтанг Гомелаурі пригрозив, що за "групове блокування держоб'єктів особливої важливості" більше не буде "лояльної практики до тих, хто заважатиме депутатам увійти в парламент". Посадовець додав, що за такі дії протестувальникам загрожує до чотирьох років у в'язниці.
Водночас президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала мітингувальників бути гранично обережними і не піддаватися на провокації, а також звернулася до співробітників поліції з вимогою не застосовувати репресії та насильство проти людей.
Нагадаємо, парламент хоче затвердити "закон про іноагентів" у третьому читанні на засіданні 14 травня. Зурабішвілі говорила, що накладе вето на це рішення. Владна партія заявила, що може врахувати "змістовні рекомендації" від західних партнерів у рамках механізму вето.
Грузія знову вирує. Законопроєкт про іноагентів, списаний з російського зразка, спричинив багатотисячні протести. Але чим вони завершаться? Яким шляхом піде Грузія ‒ "України-2014" чи "Білорусі-2020"?
Про можливі сценарії розвитку ситуації в цій південнокавказькій країні пише Володимир Кравченко в статті "Куди веде "Грузинська мрія": до Європи чи Росії?".