У США екстрено схвалили препарат для лікування COVID-19 антитілами – NYT

Поділитися
У США екстрено схвалили препарат для лікування COVID-19 антитілами – NYT © Pixabay
"Бамланівімаб" не варто застосовувати в стаціонарному лікуванні ковіда, кажуть американські вчені

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) видало екстрений дозвіл препарату для лікування COVID-19 американської фармацевтичної компанії Eli Lilly, пише газета The New York Times.

Дозвіл поширюється тільки на знову інфікованих вірусом. Регулятор заявив, що препарат не слід використовувати в стаціонарних умовах. Лікування дозволено для людей 12 років і старше, в разі ризику розвитку важкої форми ковіду або госпіталізації. До них відносяться люди старше 65 років, які страждають на ожиріння - ключова група, яка, як показали ранні дослідження, може отримати найбільшу користь від лікування, сказали в FDA.

У Eli Lilly кажуть, що їх препарат "Бамланівімаб" (bamlanivimab) потрібно прийняти якомога швидше після позитивного результату тесту, і протягом 10 днів після розвитку симптомів.

"Це великий день для науки та медицини", - сказав доктор Даніель Сковронські, головний науковий співробітник компанії Eli Lilly.

Він сказав, що компанія змогла "всього за сім місяців створити новий препарат, виготовити його, протестувати в клінічних випробуваннях і отримати дозвіл на його застосування".

У жовтні компанія оголосила про домовленість на 375 мільйонів доларів США з продажу 300 тисяч доз ліки уряду США. У понеділок Eli Lilly повідомила, що негайно почне відвантаження препарату національному дистриб'ютору AmerisourceBergen, який потім поширить його від імені федерального уряду.

Лікування складається з одного потужного антитіла, яке, як вважають, утримує інфекцію під контролем. Це показали ранні дослідження. Це схоже на лікування президента США Дональда Трампа, якому дали коктейль з двох антитіл від біотехнічної компанії "Регенерон". Ця компанія також подала заявку на екстрене схвалення свого препарату.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі