Що таке "Ремдесівір", яким лікують COVID-19 та лихоманку Ебола

Поділитися
Що таке © Deutsche Welle
Препарат володіє антивірусною активністю широкого спектра дії

"Ремдесівір" став першим препаратом у США, який для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією COVID-19 схвалило Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США. "Ремдесівір" раніше вже позитивно відрекомендував себе в боротьбі з лихоманкою Ебола.

Що таке "Ремдесівір"?

"Ремдесівір" також відомий під назвою "Веклурі" (Veklury). Це його торговельна назва. Компанія виробник каже, що "Веклурі" - нуклеотідний аналог заснований на більш ніж десятирічному досвіді антивірусних досліджень компанії Gilead. У самій компанії, яка розробила препарат, кажуть, що "Веклурі" володіє антивірусною активністю широкого спектра дії, як in vitro, так і in vivo проти безлічі виникають вірусних патогенів, включаючи лихоманку Ебола, коронавіруси SARS, Marburg, MERS та SARS-CoV- 2. Останній викликає захворювання COVID-19.

Термін in vitro належати до медичного дослідження або експерименту, який проводиться в лабораторії в межах пробірки або лабораторної тарілки. Термін in vivo належить до медичного тесту, експерименту або процедурі, яка проводиться на (або в) живому організмі, наприклад, на лабораторній тварині або людині.

"Веклурі" схвалений або дозволений до тимчасового використання препарату для лікування COVID-19 приблизно в 50 країнах світу, в тому числі й в Україні. В рамках постійного прагнення до розробки ефективних методів лікування ковіду, численні міжнародні клінічні випробування 3-ї фази оцінюють безпеку та ефективність препарату "Веклурі" для лікування ковіду, в різних популяціях, складах і в поєднанні з іншими видами терапії.

Ще в травні "Ремдесівір" дозволили застосовувати в екстрених випадках. Відтоді препарат почав активно використовуватися для лікування госпіталізованих хворих на COVID-19. Ним лікували президента США Дональда Трампа, якого госпіталізували з COVID-19 на початку жовтня.

Як було оголошено 1 жовтня 2020 року, зараз Gilead задовольняє попит на препарат в США в режимі реального часу, навіть в разі потенційного майбутнього спалаху COVID-19.

"Ремдесівір" показав, що він може скоротити час відновлення для госпіталізованих пацієнтів приблизно на 30%, або ж чотири дні. Проте, його здатність скоротити рівень смертності не стала статистично значущою в клінічних випробуваннях Національних інститутів охорони здоров'я США.

Дослідження 400 пацієнтів стаціонару показало, що 74% їх ті, кому давали препарат, відчували себе краще в порівнянні з 59%, хто не отримав його.

Проте раса людини може змінити результати. За даними USA Today, показники близько 84% темношкірих пацієнтів покращилися протягом двох тижнів госпіталізації, в порівнянні з 76% латиноамериканських пацієнтів, і 67% американців азійського походження і не іспаномовних білих.

Для чого використовувався "Ремдесівір" в минулому

"Ремдесівір" завжди вважався препаратом для досліджень. Його вивчили як потенційне лікування декількох захворювань. Спочатку він був створений для можливого лікування гепатиту. У 2014 році він був вивчений як можливе лікування вірусу Ебола. Дослідники виявили, що "Ремдесівір" може бути ефективним проти важкого гострого респіраторного синдрому (SARS) і близькосхідного респіраторного синдрому (MERS).

Як "Ремдесівір" дають пацієнтам з COVID-19

Препарат вводять внутрішньовенно госпіталізованим пацієнтам з важкою формою COVID-19. Раніше пацієнти отримували препарат протягом 10 днів. У відповідно до дозволу на екстрене використання, його можуть давати протягом 5 або 10 днів, в залежності від того, наскільки важким є стан людини.

Як "Ремдесівір" працює

Препарат не дозволяє вірусу виробляти певний фермент, необхідний для реплікації вірусу. Як тільки це відбудеться, вірус більше не в змозі поширюватися в організмі.

Дослідження показали, що "Ремдесівір" здатний скоротити тривалість перебування пацієнта в лікарні. Препарат також пов'язаний з меншою кількістю смертей серед тяжкохворих пацієнтів з COVID-19.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі