До 1 грудня в Україні має з’явитися препарат для лікування COVID-19 «Ремдесивір»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
До 1 грудня в Україні має з’явитися препарат для лікування COVID-19 «Ремдесивір» ZIK.ua
В протоколи лікування препарат внесений ще в березні. Однак доцільність його закупівлі лишається під питанням.

В український протокол лікування COVID-19 «Ремдесивір» (торгівельна назва Veklury) був включений ще в березні. На початку епідемії його виробляла лише американська фармкомпанія Gilead Sciences, Inc., яка пізніше передала ліцензії на виробництво для 127 країн азіатського ринку дев’ятьом компаніям в Індії, Єгипті та Пакистані.

У вересні МОЗ заявляло, що на закупівлю препарату в України вже є домовленість з однією з компаній. 19 жовтня ДП «Медзакупівлі України» на своїй сторінці у ФБ оголосило, що має намір закупити 28 200 флаконів препарату «Ремдесивір» за ціною 687 грн за флакон, і виробник готовий поставити першу партію з 14 тис. флаконів у найкоротші строки. 

Однак договір ДП «Медзакупівлі України» з компанією із Пакістану BF Biosciences Limited було оприлюднено на Prozorro лише сьогодні ввечері. Загальна вартість продукції - 1 933 496 974 грн або 683 тис 850 доларів. Строк поставки — до 1 грудня 2020-го. На підставі наказу МОЗ від 20 жовтня 2020 р. «Про ввезення незареєстрованого в Україні лікарського засобу за міжнародною непатентованою назвою «Remdesivir» (Ремдесивір)».

Наскільки відомо, препарат в ампулах – в порошку. Це краще, ніж розчин, який передбачає зберігання при температурі 2-8 С, і при його доставці та використанні є ризик порушення холодового ланцюга. Порошок зберігається при температурі до 25 градусів Цельсію. Крім того, в протоколі вказано, що порошком теоретично можна лікувати дітей, він менш шкідливий ніж ін’єкції.

Однак доцільність закупівлі залишається під питанням. 15 жовтня ВООЗ оприлюднила дослідження, в якому зазначається, що «Ремдесивір» не впливає на смертність або не зменшує потребу у вентиляції легень. Деякі фахівці стверджують, що препарат може бути ефективним лише на ранніх стадіях.

Відзначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися більше півроку і зараз вона проходить тестування.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі