Американське Управління з санітарного нагляду за якістю продуктів харчування та медикаментів видало терміновий дозвіл на використання препарату "Ремдесівір" для лікування нового коронавірусу, пише пресслужба організації. Як відомо, раніше засіб позитивно відрекомендував себе у боротьбі з лихоманкою Ебола.
"Невідкладний дозвіл FDA на "Ремдесівір" через два дні після того, як клінічне випробування Національного інституту охорони здоров'я показало перспективні результати, є значним кроком уперед у боротьбі з COVID-19 та прикладом роботи адміністрації Трампа, яка рухається якомога швидше, щоб використовувати науку для порятунку життя, - сказав секретар Алекс Азар.
В організації стверджують, що рекомендаційний лист для лікування цим препаратом інфікованих вже повинен бути доступним для медпрацівників та пацієнтів. Там повинна бути інформація стосовно дозування, побічних ефектів та поєднання цього препарату з іншими.
Про те, що "Ремдесівір" допомагає людям з тяжкою формою коронавірусу, напередодні повідомив і очільник американського Національного інституту вивчення алергічних та інфекційних захворювань Ентоні Фаучі. Він порівняв дослідження препарату з "проривом, коли в 1986 році лікарі вперше виявили препарат, здатний лікувати ВІЛ-інфекцію".
Раніше препарат випробовували проти еболи, але він не дуже успішно справлявся із захворюванням. Проте, ряд досліджень на тваринах виявив, що ліки можуть бути ефективними у боротьбі зі схожими на COVID-19 коронавірусами, зокрема з SARS та MERS. У лютому ВООЗ повідомила, що "Remdesivir" потенційно може допомогти боротися з нинішньою пандемією.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я планує закупити для боротьби з COVID-19 американський препарат Remdesivir, який фахівці з США вважають дієвим для лікування коронавірусної хвороби.
Крім цього, 15 березня міністр охорони здоров'я Франції Олів'є Веран заявив, що при зараженні коронавірусом COVID-19 категорично заборонено вживати протизапальні засоби ібупрофен та кортизон. За його словами, прийом цих препаратів для полегшення лихоманки та болю може стати фактором, що загострює інфекцію.
За даними ВООЗ, найбільше у розробці вакцин проти COVID-19 просунулися три фармацевтичні компанії. На першому місці – вчені з Гонконгу. Результат кооперації CanSino Biologics Inc. і Пекінського інституту біотехнологій знаходиться на другому етапі дослідження, тобто зразки випробовуються на людях. Також ставку на швидке введення вакцини робить Big Pharma. Крім цього, минулого тижня китайська влада погодила початок випробування на людях зразка ліків від компанії CanSino.
Попри оптимістичні прогнози, дієва вакцина проти коронавірусу може з'явитись лише наприкінці 2020 року.