У Росії заявили про скорочення видобутку та експорту нафти

Поділитися
Скорочення заявлено на другий квартал 2024 року

Росія скоротить видобуток і експорт нафти ще на 471 тис. барелів на добу (б/д) у другому кварталі – у координації з деякими членами Організації країн-експортерів нафти ОПЕК+. Про це заявив російський віце-прем'єр-міністр Алєксандр Новак, зазначивши, що це їхній добровільний крок.

За його словами, у квітні РФ знизить видобуток нафти на 350 тис. б/д, а експорт – на 121 тис. б/д. У травні структура зміниться: скорочення нафтовиробництва буде поглиблено до 400 тис. б/д, а зниження поставок на міжнародні ринки становитиме 71 тис. б/д. У червні Росія планує лише скоротити видобуток – на 471 тис. б/д, повідомляє російське пропагандистське агентство «Интерфакс».

Джерело агентства Reuters зазначило, що скорочувати виробництво Росію змушують санкції: «Немає необхідності виробляти більше, ніж Росія може продати». 

Окрім Росії про скорочення видобутку нафти повідомили ОАЕ та Саудівська Аравія. Емірати оголосили про скорочення видобутку на 163 тис. б/д, а Саудівська Аравія – на 1 млн б/д. 

Нагадаємо, країни з ОПЕК+ у листопаді 2023 року погодилися добровільно скоротити видобуток нафти на загальну суму близько 2,2 мільйона барелів на день з початку 2024 року – щоб підтримати рівень цін, які почали знижуватися, зменшуючи доходи від експорту.

За даними Bloomberg, попри скорочення постачання нафти «Сокіл», загальний експорт російської нафти за чотири тижні лютого зріс до найвищого рівня майже за чотири місяці. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі