Експорт російської нафти сягнув найвищого за майже чотири місяці рівня – Bloomberg

Поділитися
Експорт російської нафти сягнув найвищого за майже чотири місяці рівня – Bloomberg © VesselFinder
Тимчасова відсутність вантажів "Сокола" пояснюється нестачею танкерів, необхідних для перевезення нафти.

Попри скорочення постачання нафти "Сокіл", загальний експорт російської нафти за чотири тижні зріс до найвищого рівня майже за чотири місяці. Про це повідомляє агентство Bloomberg. Це стало можливим завдяки різкому зростанню постачання нафти "ВСТО", яке компенсувало відсутність "Сокола". За оцінками Bloomberg, чотиритижневі середні обсяги поставок перевищили обіцяний Москвою експортний показник приблизно на 190 тисяч барелів на день.

Щотижневий обсяг постачання зріс на 365 тисяч барелів на день до 3,5 млн, що на 215 тисяч барелів на день вище цільового показника.

Тимчасова відсутність вантажів "Сокола" пояснюється нестачею танкерів, необхідних для перевезення нафти. Нафтопереробники Індії побоюються санкцій США і скаржаться, що постачання занадто дорогі.

Хоча цього місяця до Індії було доставлено три вантажі з нафтою "Сокол", а кілька інших було перенаправлено до Китаю, ще щонайменше 14 вантажів - загальним об'ємом близько 10 мільйонів барелів - усе ще перебувають на суднах.

Вартість російського експорту нафти зросла до тритижневого максимуму, збільшившись за сім днів до 25 лютого до 1,73 млрд доларів з 1,55 млрд доларів попереднього тижня. При цьому середній дохід за чотири тижні продовжив зростати, збільшившись на 115 млн доларів до 1,7 млрд доларів на тиждень.

Близько 1,45 мільйона барелів нафти на день завантажували на танкери, що прямували до Китаю. Морський імпорт азіатської країни збільшився на 800 тисяч барелів нафти на день. Вона поставляється з Росії трубопроводами або безпосередньо, або через Казахстан.

Потоки на суднах, що подають сигнали в пункти призначення в Індії, становлять у середньому близько 905 тисяч барелів на день.

Очікується, що й китайські, й індійські показники зростатимуть у міру того, як порти розвантаження звільнятимуться для суден, які наразі не вказують кінцеві пункти призначення.

Раніше ми писали про те, що російські олігархи Євгєній Швідлєр та Сергєй Наумєнко 27 лютого програли апеляції, які оскаржували режим санкцій Великої Британії. Швідлєр, якого називають «правою рукою» олігарха Романа Абрамовіча, стверджував у суді, що зіткнувся з «серйозними труднощами» після того, як його приватні літаки були конфісковані Великою Британією, і відкинув припущення, що він є близькою довіреною особою президента Росії Владіміра Путіна. А Сєргєй Наумєнко, російський забудовник, який не перебуває під санкціями, програв апеляцію щодо затримання його суперяхти в лондонському районі Кенері-Уорф.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі