У Польщі оцінили «гонку озброєнь»: витрати ЄС на оборону зросли на 19,7, а Росії – на 292 відсотка

Поділитися
Глава МЗС Польщі підвів підсумки 25-річчя Польщі у складі НАТО

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що країни ЄС та США відстають у нарощуванні оборонних спроможностей відносно темпів цієї діяльності у Росії та Китаї. 

«Цього року 18 з 31 [дипломат не взяв до уваги Швецію] члена НАТО витрачатимуть на озброєння щонайменше 2% ВВП. Рік тому до цієї групи входило лише 11 країн, у тому числі 10 з Європи. Ми рухаємось у правильному напрямку, але, звичайно, занадто повільно», – сказав Сікорський під час  конференції з нагоди 25-ї річниці вступу Польщі до НАТО 8 березня, повідомляє FORSAL.PL.

За його словами, НАТО та ЄС потребують адаптації до нових обставин. Сікорський зазначив, як у 1999-2021 роках зростали витрати на оборону:

  • загальні витрати ЄС +19,7%; 
  • США +65,7%; 
  • Росія +292%, 
  • Китай +592%.

На його думку, зростання військових витрат РФ та Китаю, а також російська війна в Україні не означає, що зруйновано світ, побудований останніми десятиліттями. 

«Це ще не хвилина скорботи, це хвилина випробування», – вважає Сікорський.

Нагадаємо, Єврокомісія лише на третій рік російського повномасштабного вторгнення в Україну розробила й презентувала план кардинальної перебудови оборонної промисловості Євросоюзу. Стратегія оборони включає в себе заохочення країн купувати більше зброї разом і менше у США; забезпечення безпеки поставок; фінансування виробництва зброї навіть під час спаду попиту; скорочення бюрократичної тяганини для європейських оборонних проєктів, що становлять спільний інтерес.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі