Польська Асоціація підприємців і роботодавців пропонує надати право на постійне проживання в Польщі одному мільйону іммігрантів. Маються на увазі насамперед українці, білоруси та в'єтнамці. Щоб зберегти колишні темпи економічного зростання, Польща повинна до 2050 року прийняти п'ять мільйонів іммігрантів.
Голова Асоціації підприємців і роботодавців Цезар Казьмерчак підкреслив, що в нинішній ситуації краще всього звернутися до українців, кількість яких у Польщі оцінюють в один мільйон.
"Це емігрант найвищого класу, його не треба вчити мови, не треба давати йому квартиру, не треба вчити його професії. Вони самі дуже добре справляються", - сказав Казьмерчак.
Томаш Баран з дослідницького центру Maison/Панель Ariadna, який провів дослідження на тему права постійного перебування для українців, повідомив, що таку можливість підтримують 52% опитаних.
"Позитивно на ставлення до них впливає ситуація, коли Польща, в певному сенсі, так би мовити, має вибір: прийняти мігрантів із зовсім іншого культурного простору - наприклад, з Африки або Сирії, про яких в ЗМІ йде інформація, що вони приїжджають, щоб жити на соціальну допомогу і треба фінансувати їхнє утримання. Або українців, які вже в Польщі є і працюють", - сказав Баран.
За інформацією Асоціації підприємців і роботодавців, майже мільйон іммігрантів з України приносить бюджету Польщі за рік прибуток у розмірі від 7 до 9 млрд злотих (від 1,7 млрд дол до 2,2 млрд дол).
Раніше прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що в її країні перебуває "близько мільйона біженців" з України. При цьому вона не пояснила, як вона змогла нарахувати таку кількість. Згодом видання Gazeta Wyborcza написало, що у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України. А мільйон - це всі українці, які тільки є в сусідній країні разом з туристами.
Раніше видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.