Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців – Sueddeutsche Zeitung

Поділитися
Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців – Sueddeutsche Zeitung Польща не приймає біженців з України, але запевняє Брюссель, що приймає. Ілюстрація © vashmnenie.ru
За 18 місяців війни на Сході України польська влада не дала статус біженця жодному українцю.

3 відмовляється приймати десятки тисяч біженців з Близького Сходу і Африки, які прибувають в Європу. Варшава відмахується від них, заявляючи Брюсселю про те, що нібито приймає сотні тисяч українців.

"Але насправді це не дуже переконливий аргумент. Польща взагалі не приймає ніяких біженців офіційно. З початку війни в Донбасі польська влада відхилила тисячі заявок українців, які шукали притулку в Польщі", - пише Sueddeutsche Zeitung.

Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.

Вихідець з Криму 59-річний Віктор Барташерич скаржиться, що йому відмовили у статусі біженця в минулому місяці. Під час подій рік тому він продовжував підтримувати Київ і Майдан, демонстративно розмовляючи лише українською мовою. Коли рідний півострів був остаточно окупований, Барташерич спробував отримати статус біженця в Польщі. Але Варшава відмовила йому, пославшись на те, що Україна велика і там багато безпечних міст.

Юлія і Роман Павлові з Луганської області чекають на рішення польських чиновників у таборі для біженців в Червоному бору. Сім'я вирішила переїхати в Польщу, тому що українська допомога переселенцям виявилася замалою для життя чотирьох людей.

Разом з тим, відмова в статусі біженця ще не означає, що українців виганяють з Польщі, в якій дуже багато оголошень про працевлаштування на низько оплачувані вакансії. Таким чином, Варшава "затикає" українцями вакансії, які покинули сотні тисяч поляків. Поки громадяни Польщі шукають більших заробітків в Великобританії і Німеччині, польська влада з січня до серпня 2015 року видала громадянам України 403 тисячі дозволів на роботу і проживання в країні.

У той же час, раніше повідомлялося, що стосовно видачі українцям короткострокових віз для відвідання Польщі (без працевлаштування) Польща, навпаки, стала більш вимогливою. Зокрема, повідомлялося, що Генконсульство Польщі в Луцьку масово і, як стверджували громадяни Україні, невмотивовано, відмовляло українцям у візах. У МЗС Польщі представляли статистику, в якій вказувалося, що Польща значно скоротила кількість Шенгенських віз, проте збільшила видачу національних. Також Польщі неодноразово закликали скасувати візи для українців в ЄС.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі