У Фінляндії виявили новий штам коронавірусу

Поділитися
У Фінляндії виявили новий штам коронавірусу Фото: NBC News
В країні модернізують ПЛР-тести.

Фінська лабораторія заявила про підтвердження випадку зараження новим штамом коронавірусу в Фінляндії.

Виникнути цей штам коронавірусу міг за межами Фінляндії, повідомляється на сайті Vita Laboratoriot.

Виявлений штам Sars-CoV-2 отримав назву Fin-796H. Лабораторія зафіксувала поки 2 випадки зараження цим штамом, але вважають, що їх може бути набагато більше.

Лабораторія визначила весь геном штаму Fin-796H. Дослідження показали, що цей штам раніше не фіксували ні в одній країні світу, проте він має досить багато змін, а це може свідчити про те, що Fin-796H розвивався за межами Фінляндії.

"Однак про цей варіант більше ніде не повідомляли, і, отже, можливо, що походження цього варіанту знаходиться в регіоні, де вірусне секвенування мало або взагалі не проводиться", - пояснили в Vita Laboratoriot.

Тепер у Фінляндії планують модернізувати ПЛР-тести для виявлення чергового штаму коронавірусу.

"Цей штам збільшує ризик того, що десь у світі цей варіант може таємно поширитися, не бувши виявленим місцевими тестами", - додали в лабораторії

Раніше в Японії була зафіксована нова мутація коронавірусу COVID-19.

Нова мутація відрізняється від штамів, раніше з'явилися в Великій Британії, ПАР і Бразилії.

Згідно із заявою генерального секретаря Кабінету міністрів Японії Кацунобу Като, 91 випадок зараження новим штамом коронавірусу був виявлений в регіоні Канто на сході Японії. Також два випадки зараження були виявлені на карантинному пункті в аеропорту.

Національний інститут інфекційних захворювань Японії зазначив, що новий штам, швидше за все, був завезений з-за кордону, але він відрізняється від інших штамів, які раніше були виявлені на території країни.

В Японії зареєстрований вже 151 випадок захворювання різними штамами, які до цього були зафіксовані в Великій Британії, ПАР і Бразилії.

Вчені Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ наполягають на важливості вивчення мутацій коронавірусу в боротьбі з пандемією. В Україні цим поки не займаються, не дивлячись на наявність обладнання та фахівців.

Найповніша з відкритих баз даних зараз перебуває в Національному центрі біотехнологічної інформації в США, в ній акумульовані дані з усього світу, геноми понад 38000 SARS-CoV-2. Але немає жодного українського зразка.

Мутації вірусів визначають за допомогою методу секвенування, для якого використовують різні сучасні молекулярні технології. Щоб налагодити дослідження, потрібні сучасні прилади-секвенатори, фахівці належного рівня і дорогі реагенти, ціна яких, втім, не є захмарною.

Станом на 24 лютого у світі зафіксовано 112 093 790 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.

За добу: 500 073 людини; померли 2 485 264 осіб (+11 152); одужали 63 281 007 людей (+277 752).

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі