Закінчення пандемії коронавірусу очікується на початку 2022 року, повідомив глава Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ханс Клюге.
В інтерв'ю телеканалу DR він сказав, що "найгірший сценарій вже позаду", оскільки сьогодні людство знає про ковід набагато більше, ніж торік.
Хоча він зазначив, що після закінчення пандемії вірус повністю не зникне і буде далі циркулювати. Але вже не потрібно буде дотримуватися жорстких обмежень.
Однак це тільки ймовірний розвиток подій, а точний результат, зазначив він.
Клюге вказав на те, що виявлення нових штамів ковіду - це нормальний процес. За необхідності вже готові вакцини можна буде змінити.
За час пандемії COVID-19 заразилися понад 112 млн осіб. Україна залишається на 17 місці по захворюваності, між Індонезією і ПАР.
У країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».
Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.
Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» в ZN.UA.