«Тривалий ковід» все ще залишається загадкою для вчених — The Washington Post

Поділитися
Дані дослідників стосовно посткоронавірусного синдрому нечіткі.

Тривалий COVID-19 все ще залишається однією із найбільших таємниць пандемії коронавірусу. Це загадка, оскільки вчені точно не знають, чому деякі люди, в тому числі ті, хто мав лише легкі форми захворювання COVID-19 і не був госпіталізований, продовжують відчувати симптоми хвороби та скаржитися на погіршення самопочуття навіть через кілька місяців після інфікування. Щоб цей згубний вплив вірусу не став проблемою для нового покоління, існує нагальна потреба з’ясувати, чому так відбувається, пише The Washington Post.

Поки що відповіді вчених стосовно тривалого ковід нечіткі. Клініцисти та дослідники в Сполучених Штатах ще не досягли консенсусу про визначення усіх наслідків посткоронавірусного синдрому. Вони не знають, скільки людей страждає від тривалого ковід насправді.

Лікар-інфекціоніст з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Стівен Дікс сказав, що єдина річ, відносно якої учені погоджуються, то це те, що вони не знають точної кількості людей, яка зіштовхнулася із тривалим ковід безпосередньо.

 "У нас є запитання, але немає чітких відповідей", - сказав Дікс.

Потреба у відповідях підкреслюється новим всебічним оглядом проблеми під керівництвом дослідників медичного центру Нью-Йорка та Колумбійського університету Ірвінга. Вчені виявили, що пошкодження клітин, запальна імунна реакція, аномальне згортання крові та інші ускладнення після коронавірусу можуть залишати такі довготривалі неприємні симптоми, як біль у грудях, задишка, когнітивні проблеми, втома, біль у суглобах і навіть посттравматичний стресовий розлад. Група дослідників провела огляд, вивчивши дані із США, Європи та Китаю.

Ще одне дослідження провела лікарня Northwestern Memorial у Чикаго. Вчені вивчали довготривалі неврологічні симптоми у пацієнтів, які не були госпіталізовані з COVID-19. Дослідження включало дані 100 пацієнтів, які зіштовхнулися із посткоронавірусним синдромом, серед них були переважно жінки. 85% опитаних повідомили, що мають щонайменше чотири неврологічні симптоми тривалого ковід.

Серед десяти найбільш поширених симптомів були: когнітивні проблеми, які пацієнти називали “затуманеністю свідомості”, головний біль, порушення функції відчуття смаку та нюху, біль у м’язах, запаморочення, шум у вухах і навіть проблеми із зором.

Сенатор Тім Кейн зі штату Вірджинія на засіданні комітету заявив, що минув майже рік, відколи він перехворів коронавірусом, але навіть зараз чоловік усе ще відчуває деякі неприємні симптоми хвороби. 

Не виключено, що частина випадків тривалого ковід спричинена пошкодженнями організму, які виникають під час гострої фази хвороби COVID-19, подальшими важкими станами чи навіть психічним розладом після хвороби. Національний інститут охорони здоров’я США розпочав програму з вивчення причин, лікування та профілактики тривалого ковід. Вплив посткоронавірусного синдрому люди можуть відчувати протягом тривалого часу, тому важливо серйозно ставитися до досліджень у цьому напрямку, резюмує видання.

Дані досліджень вказують на те, що люди, які одужують після COVID-19, можуть відчувати довготривалий вплив на здоров'я. Найбільш масштабне у своєму роді дослідження, опубліковане в п’ятницю в медичному журналі The Lancet встановило, що втома та труднощі зі сном є найпоширенішими симптомами після коронавірусу, які спостерігаються у 63% та 26% пацієнтів відповідно, через шість місяців після встановлення їх первинного діагнозу. Захворювання також може давати тривалі психологічні ускладнення: 23% пацієнтів повідомляють про тривогу або депресію.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі