Більшість людей, які одужали після COVID-19, протягом шести місяців відчувають симптоми хвороби — CNN

Поділитися
Більшість людей, які одужали після COVID-19, протягом шести місяців відчувають симптоми хвороби — CNN
Пацієнти, які були госпіталізовані з COVID-19, протягом тривалого часу страждали від різноманітних симптомів хвороби, включаючи втому та проблеми зі сном.

Три чверті пацієнтів госпіталізованих з COVID-19 у китайському місті Ухань відчували симптоми коронавірусу навіть через шість місяців після одужання, пише CNN.

Вони страждали від різноманітних симптомів хвороби, включаючи втому та проблеми зі сном. Дослідження, яке охопило понад 1700 пацієнтів, що проходили лікування у китайському місті Ухань – першому епіцентрі пандемії, показало, що 76% хворих відчували принаймні один симптом коронавірусу протягом кількох місяців після виписки з лікарні.

Отримані дані вказують на те, що люди, які одужують після COVID-19, можуть відчувати довготривалий вплив на здоров'я. Найбільш масштабне у своєму роді дослідження, опубліковане в п’ятницю в медичному журналі The Lancet встановило, що втома та труднощі зі сном є найпоширенішими симптомами після коронавірусу, які спостерігаються у 63% та 26% пацієнтів відповідно, через шість місяців після встановлення їх первинного діагнозу. Захворювання також може давати тривалі психологічні ускладнення: 23% пацієнтів повідомляють про тривогу або депресію. За даними дослідників, пацієнти, які перехворіли більш важкою формою коронавірусу, протягом тривалого часу мали пошкодження легенів.

"Оскільки Covid-19 є новою хворобою, ми лише починаємо розуміти деякі його довгострокові наслідки для здоров'я пацієнтів", - сказав доктор Бін Цао з Китайсько-японської лікарні дружби, який керував дослідженням.

"Наш аналіз показує, що більшість пацієнтів продовжують жити принаймні з деякими наслідками вірусу після виходу з лікарні, і наголошує на необхідності надання допомоги після виписки, особливо для тих, хто переживав важкі симптоми хвороби. Наша робота також підкреслює важливість проведення тривалих подальших досліджень, які будуть охоплювати більшу кількість людей, щоб зрозуміти весь спектр ефектів, які COVID-19 може провокувати", - йдеться у повідомленні вченого.

Вчені у всьому світі вивчають довготривалий вплив вірусу, який зазвичай називають симптомами "тривалого коронавірусу". Американські центри з контролю та профілактики захворювань називають втому, задишку, кашель, біль у суглобах та біль у грудях як найбільш поширені довготривалі симптоми. Інші, такі як труднощі з мисленням та концентрацією уваги, депресія та головний біль, також включають до переліку симптомів.

"Хоча більшість людей із COVID-19 одужують і повертаються до нормального стану здоров'я, у деяких пацієнтів можуть спостерігатися симптоми, які тривають тижнями або навіть місяцями після одужання від гострої хвороби. Навіть люди, які не були госпіталізовані та мали легку форму коронавірусу, можуть відчувати стійкі симптоми хвороби протягом тривалого часу після одужання", - повідомляють Американські центри з контролю та профілактики захворювань.

Дослідження, опубліковане в British Medical Journal у серпні, показало, що близько 10% пацієнтів відчували симптоми COVID-19, які тривали більше 12 тижнів після одужання.

Але нещодавнє китайське дослідження є найбільшим і охоплює найтриваліший період спостереження.

Учасники дослідження, середній вік яких становив 57 років, були виписані з 7 січня по 29 травня 2020 року з госпіталю Цзіньіньтань в Ухані, призначеного закладу для лікування COVID-19. Загалом у дослідження було включено 70% усіх виписаних пацієнтів з COVID-19.

Всіх учасників було опитано за допомогою анкет для оцінки симптомів. Вони також пройшли фізичне обстеження. У 13% пацієнтів, які перехворіли легкою формою коронавірусу, були виявлені ознаки порушення роботи нирок.

Однак група вчених з Інституту фармакологічних досліджень у Бергамо, Італія, які не брали участі у дослідженні, в супровідному коментарі для журналу The Lancet написали, що висновки "слід інтерпретувати з обережністю", оскільки існують обмеження щодо способу проведення дослідження. Однак висновки щодо втоми, труднощів зі сном та тривоги чи депресії відповідають попереднім дослідженням, які охоплювали пацієнтів, що перехворіли коронавірусом, спорідненим з COVID-19 у 2003 та 2004 роках. Подальше дослідження показало, що 40% пацієнтів мали симптоми хронічної втоми більш ніж через три роки після інфікування.

Китай стримував початкову епідемію коронавірусу в Ухані в березні і з тих пір зміг швидко взяти під відносний контроль спорадичні локальні спалахи хвороби. Але країна зіштовхнулася з найгіршим спалахом коронавірусу за останні місяці в північній провінції Хебей, яка оточує столицю Пекін, буквально за кілька тижнів до новорічного фестивалю - найважливішого часу для возз'єднання родин у Китаї. Минулого тижня провінція розпочала масове тестування на коронавірус людей у ​​містах Шіцзячжуан і Сінтай, яке виявило 364 випадки хвороби.

Минулого тижня Шицзячжуан, столиця провінції та епіцентр спалаху, було під дією карантинних обмежень. Мешканцям заборонено виїжджати з міста, оскільки головні магістралі заблоковані, залізничні вокзали та автостанції закриті, а рейси скасовані. У межах міста зупинено рух громадського транспорту та зачинено школи, жителям наказано залишатися вдома протягом семи днів після проходження тестів на коронавірус. У неділю провінція Хебей виявила 82 випадки COVID-19.

Новий штам коронавірусу, який вперше зафіксували у Британії, і сьогодні вже виявили в 22 країнах світу, може стати основним для Європи та частини Азії. Південноафриканські вчені заявили про те, що у них є «обґрунтовані побоювання» відносно того, що нова мутація коронавірусу, виявлена в країні, може бути стійкішою до існуючих вакцин - в порівнянні з іншими штамами.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі