Більшість госпіталізованих пацієнтів страждають від «тривалого ковіду» — FT

Поділитися
Більшість госпіталізованих пацієнтів страждають від «тривалого ковіду» — FT © pixabay/matteophotopro2020
Жінки середнього віку найбільш схильні до постковідного синдрому.

Більшість пацієнтів, які були госпіталізовані із COVID-19, все ще страждають від широкого спектру симптомів хвороби через п'ять місяців після виписки, а жінки середнього віку мають більше шансів відчувати симптоми так званого «тривалого ковід», пише Financial Times.

Два нові дослідження, проведені у Великій Британії виявили, що більшість госпіталізованих пацієнтів із коронавірусом відчувають симптоми «тривалого ковід».

Перше дослідження, проведене Лестерським університетом, проаналізувало дані 1 077 людей, яких виписали із лікарень по всій Великій Британії. Вчені виявили, що лише 29% цих людей повністю одужали.

Решта мали щонайменше дев'ять постійних симптомів «тривалого ковід». Симптоми охоплювали широкий спектр, включаючи біль у м’язах та втому, задишку, біль у суглобах або набряк, слабкість, короткочасну втрату пам’яті та „затуманеність свідомості”.

"Наше дослідження також показало, що, як правило, білі жінки у віці приблизно від 40 до 60 з принаймні двома супровідними захворюваннями, такими як астма чи діабет, найчастіше страждають від посткоронавірусного синдрому", - каже професор респіраторної медицини в Університеті Лестера та головний автор дослідження Кріс Брайтлінг.

У другому дослідженні, проведеному під керівництвом Університету в Глазго, було проаналізовано дані 327 пацієнтів, 55% з них все ще страждали від «тривалого ковід» через кілька місяців після виписки з лікарні. Серед найбільш поширених симптомів спостерігалися втома та задишка. У цій меншій групі учасників дослідження жінки у віці близько 50 років також найчастіше ставали жертвами посткоронавірусного синдрому, йдеться в дослідженні.

Вчені припускають, що жінки мають більше шансів страждати від «тривалого ковід» частково тому, що вони більш сприйнятливі, ніж чоловіки, до імунних розладів, особливо в середньому віці.

"Аутоімунна реакція, коли організм генерує імунну відповідь на власні здорові клітини та органи, частіше зустрічається у жінок середнього віку. Це може пояснити, чому постковідний синдром є більш поширеним у цій групі, але для повного розуміння такого явища необхідні подальші дослідження", - сказала професор Луїза Вейн з університету Лестера.

Попри те, що симптоми постковідного синдрому були різними у різних пацієнтів, дослідники змогли класифікувати їх на кілька «кластерів», виходячи зі стану здоров’я людей, які брали участь у досліджені.

Вчених найбільше зацікавила група людей, у яких було мало «фізичних симптомів», але вони страждали від порушень когнітивних функцій. Більшість представників цієї групи були чоловічої статі.

Учасники двох досліджень представляють лише незначну частку з понад 300 тисяч людей у ​​Великій Британії, яких виписали з лікарні після коронавірусу. Однак результати свідчать про те, що у 200 тисяч людей можуть бути стійкі симптоми посткоронавірусного синдрому після госпіталізації, які тривають протягом багатьох місяців.

Крім того, люди, які не були госпіталізовані, також можуть відчувати симптоми «тривалого ковід». За оцінками вчених, кількість людей, які мали менш важку форму коронавірусу, але тим не менше страждають від постковідного синдрому, коливається від 5 до 20 відсотків, частково залежно від того, які симптоми у них спостерігаються.

Дослідники сподіваються, що подальші та більш детальні дослідження постковідного синдрому та його впливу на людей допоможуть чітко визначити найкращі методи лікування тривалого ковід.

Деякі вчені припускають, що вакцинація від COVID-19 допомагає полегшити симптоми тривалого ковід у деяких людей, але вони все ще досліджують це питання.

"Ми знаходимось у передгір'ї нашого розуміння довгострокових наслідків COVID. Це дослідження надає корисну інформацію про виснажливі наслідки коронавірусу, з якими деякі люди живуть місяцями після госпіталізації. Важливо, щоб ми чітко розібрались, якими саме є елементи того, що наразі називається тривалим ковід, лише після цього можна узгоджувати методи лікування людей, які страждають від постковідного синдрому", - сказав головний медичний працівник Англії Кріс Вітті.

Дані досліджень вказують на те, що люди, які одужують після COVID-19, можуть відчувати довготривалий вплив на здоров'я. Найбільш масштабне у своєму роді дослідження, опубліковане в п’ятницю в медичному журналі The Lancet встановило, що втома та труднощі зі сном є найпоширенішими симптомами після коронавірусу, які спостерігаються у 63% та 26% пацієнтів відповідно, через шість місяців після встановлення їх первинного діагнозу. Захворювання також може давати тривалі психологічні ускладнення: 23% пацієнтів повідомляють про тривогу або депресію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі