Президент США Дональд Трамп у черговий раз підтвердив наміри розірвати міжнародні торгові угоди, які він вважає невигідними для Сполучених Штатів.
"Мене іноді просять зробити це за тиждень. Це займе більше часу, але ми доб'ємося свого", - заявив американський президент в ході виступу в Канзас-Сіті, штат Міссурі у вівторок, 24 липня.
Трамп рішуче розкритикував торговельні відносини США з Євросоюзом і Китаєм, заявивши, що торгові партнери "протягом десятиліть грабують" Америку.
Говорячи про відносини з ЄС, американський президент зазначив, що "ці люди кажуть приємні речі, але насправді з ними важко".
За словами Трампа, європейські партнери допускають серйозні зловживання" в торгових відносинах з США.
При цьому він запевнив, що має намір добитися укладення торгових угод, які будуть вигідні не лише США, але й партнерам Штатів.
"Нам потрібно, щоб угоди були хоча б розумними, чесними. А дурні торговельні угоди, що вже багато років діють, нам не потрібні", - підсумував Трамп.
Напередодныц міністр фінансів США Стівен Мнучін запропонував країнам "Великої сімки" створити зону вільної торгівлі, скасувати мита, дотації і зняти торгові бар'єри.
Нагадаємо, 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію. Вже 8 березня глава Адмінстрації підписав розпорядження про оподаткування іноземної сталі 25% митом, а алюмінію - 10%.
Тарифи вступили в силу для деяких членів СОТ 23 березня 2018 року, а для інших - 1 червня 2018 року. Євросоюз і Китай у відповідь також ввели мита на американські товари.
Шість з семи держав "Великої сімки" висловили незгоду з загороджувальними митами США на сталь і алюміній та ініціювали саміт, присвячений цій темі, що відбувся 8-9 червня в канадському Квебеку.
Одночасно в ЄС підготували спільні пропозиції США для уникнення торгової війни. Джерела в дипломатичних колах наголосили на тому, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель.
Детальніше про можливі наслідки торгових воєн для української економіки читайте в матеріалі Артура Федорчука "Торгова війна і Україна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".