У ЄС підготували для США торгові пропозиції в обмін на скасування мит на сталь і алюміній

Поділитися
У ЄС підготували для США торгові пропозиції в обмін на скасування мит на сталь і алюміній Європа шукає шляхи для скасування американських мит на сталь і алюміній © basel.ru
Країни Євросоюзу готові лібералізувати держзакупівлі та полегшити умови доступу американським автовиробникам до європейського ринку.

У ЄС узгодили спільну позицію щодо торговельного спору із США. Очільники держав і урядів країн Євросоюзу підготували пропозиції Вашингтону в обмін на скасування мит на сталь і алюміній. Таким чином, у Європі намагаються уникнути торговельної війни зі Сполученими Штатами, повідомляє DW з посиланням на джерела в дипломатичних колах.

Зазначається, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель. Натомість, Вашингтон має вивести європейські компанії з-під дії норм про мита на сталь і алюміній на тривалий період.

Крім того, у ЄС розглядають питання про реформування Світової організації торгівлі (СОТ), яка не відповідає часові, зокрема, не може запобігти демпінгу.

1 травня президент США Дональд Трамп на місяць відклав рішення про введення імпортних мит на сталь і алюміній для Канади, Європейського Союзу та Мексики, а також досяг принципової угоди з Аргентиною, Австралією і Бразилією.

Вперше Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі й алюмінію 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній. Так, американський президент хоче оподатковувати іноземну сталь 25% митом, а алюміній - 10%. Уже 8 березня очільник Адмінстрації підписав відповідне розпорядження.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що у відповідь варто "захистити європейців від турбулентності торгівлі, зокрема, шляхом пропорційного реагування у відповідності з правилами СОТ".

Видання Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршою для американської економіки. Найбільш імовірним результатом цього стане зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягаря, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.

Детальніше про вплив американських мит на сталь і алюміній читайте в матеріалі Вадима Іосуба "Відлуння трампівського протекціонізму. Чи постраждають українські експортери металів?" у тижневику "Дзеркало тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі