Трамп висунув найгіршу економічну пропозицію - Bloomberg

Поділитися
Трамп висунув найгіршу економічну пропозицію - Bloomberg Трамп не перший американський лідер, який намагається захистити індустрію сталі своєї країни від імпорту. © president.gov.ua
Нові тарифи на імпорт сталі і алюмінію тільки нашкодять американській економіці.

Чи хоч хтось десь підтримує план 3 накласти тарифи на імпорт сталі і алюмінію? Президент США розглядає можливість підвищити мито на іноземну сталь на 24%, а на алюміній - на 10%. Це нібито потрібно для того, щоб захистити національну безпеку, а також натиснути на Китай і змусити його реформувати свої торговельні практики.

Це жахливий спосіб досягти будь-яку з цих цілей, пише Bloomberg в редакційній статті. Найвірогіднішим результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягара, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему. Та навіть пиво може подорожчати через це.

Задум настільки помилковий з усіх сторін, що він навіть зміг спричинити виникнення рідкісного консенсус у Вашингтоні. Більшіть членів кабінету Трампа проти цієї ідеї, як і кожен впливовий економіст. Фермерські групи називають її "короткозорою помилкою". Виробники називають її "катастрофічною". Навіть "Економічний звіт президента", який Трамп, без сумніву, вдумливо прочитав, застерігає, що такі бар'єри можуть "спотворити вільний розподіл капіталу".

Напевне виробники сталі будуть вдячні президенту США за такий захист? Не зовсім. Багато виробників непокояться через інфляцію і скорочення поставок сировини, що призведе до підвищення цін і вартості майбутніх інфраструктурних проектів.

Пентагон також не бачить загроз для національної безпеки. Попит військових на сталь і алюміній складає лише 3%. Що означає, що залежність від імпорту не така велика загроза в цій сфері. Втім, міністр оборони США застеріг, що запровадження додаткових мит може "мати негативний вплив на наших ключових союзників".

Тим часом, Китай не дуже постраждає від цього кроку. Він вже має справу з двома десятками антидемпінгових і компенсаційних мит у сфері продуктів сталі. Крім того, він забезпечує менш ніж 3% імпорту США.

Видання зауважує, що ідея Трампа абсолютно не нова. Чотири десятиліття тому уряд США намагався захистити індустрію сталі. І ті зусилля передбачувано нашкодили споживачам, підірвали виробників, загальмували зростання і стали на заваді інноваціям. І очевидних вигод від них не було. Досить недавні ініціативи, так звані "запобіжники" Джорджа Буша-молодшого, введені в 2002 році, підвищили ціни і знищили 200 тисяч робочих місць.

Замість протекціоністських ініціатив видання радить Трампу об'єднатися з союзниками в СОТ і тиснути на Китай через організацію. З часом ці зусилля можуть спрацювати.

Раніше видання New York Times писало, що попит на сталь у ЄС в 2018 році буде зростати. Тож якщо Трамп запровадить нові мита в США, Пекін може переспрямувати свою продукцію на європейський ринок.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі