Як повідомляє New York Times, в асоціації також чекають збільшення споживання сталі в 2019 році на 1,4%. Зважачи на це, а також на зміцнення євро, існує ризик збільшення імпорту матеріалу в ЄС.
Торік імпорт сталі в союзі скоротився на 1% через торговельні захисні заходи. ЄС також скасував певні субсидії в то й час, як ціни на матеріал в Китаї зросли. І це зробило експорт на європейський ринок не таким привабливим. В Eurofer підрахували, що за рік експорт сталі з Китаю в ЄС скоротився на 41%, з Росії - на 32%, а з України - на 31%.
Але імпорт з Індії торік зріс майже на 100%, в той час як з Індонезії - більш ніж на 100%, а з Туреччини - на 64%. В Eurofer вказують на те, що торговельні захисні заходи створили прогалину, яку швидко заповнили інші країни.
Країни ЄС нервують в очікуванні рішення президента США Дональда Трампа щодо того, чи загрожує імпорт сталі американскій національній безпеці. В Eurofer вважають, що якщо заходи Вашингтона скоротять доступ китайської продукції до американського ринку, Пекін може її спрямувати в Європу.
Раніше повідомлялося, Україна втримала позиції в світовому рейтингу виробників сталі Worldsteel. З січня по листопад 2017 р. світова виплавка сталі збільшилася порівняно з аналогічним періодом минулого року на 5,4%, до 1536,01 млн т. У листопаді сталеве виробництво в світі зросло в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 3,7%, до 136,28 млн т, тоді як до жовтня скоротилося на 6,2%.