Колишня кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тіхановська виступила проти ідеї створення уряду у вигнанні. Вона вважає, що така схема застаріла й не спрацює.
"Ми проти цього, ця схема вже не спрацює, нам потрібно щось оригінальне, нове і креативне. Ситуація у нас нестандартна - такий повинен бути та підхід", - заявила Тіхановська в інтерв'ю інтернет-порталу tut.by у відповідь на питання про ідеї створити уряд у вигнанні.
Вона закликала не розцінювати як уряд у вигнанні своїх представників в різних сферах.
"Це не уряд у вигнанні - майже всі люди знаходяться в Білорусі, це просто робочі групи. Людей пропонує Координаційна рада або члени моєї команди, але це все за згодою цих людей, вони повинні розуміти, на який ризик ідуть", - сказала Тіхановська, також спростувавши думку про намічений розкол в опозиції Білорусі.
Протести в Білорусі тривають вже понад два місяці. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
23 вересня білоруський диктатор церемонії "інавгурації" склав присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії. Україна, США і Євросоюз выдмовилися визнавати Лукашенко легітимним президентом Білорусі і ввели санкції проти чиновників його режиму.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом.
Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій відповідальних за це посадовців режиму Лукашенка.
Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.