Всупереч протестам та фальсифікаціям Лукашенко таємно проголосив себе "президентом" Білорусі

Доповнено
Поділитися
Всупереч протестам та фальсифікаціям Лукашенко таємно проголосив себе
Церемонія інавгурації диктатора відбулась у Палаці незалежності

Білоруський диктатор Аляксандр Лукашенко на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії, передає Tut.by.

Дата проведення заходу до останнього моменту трималася в таємниці.

Поклавши праву руку на Конституцію, Лукашенко промовив "присягу" білоруською мовою.

Потім він підписав акт про прийняття присяги, після чого глава ЦВК Лідія Єрмошина вручила йому посвідчення "Президента Республіки Білорусь".

Член Координаційної ради Павло Латушко заявив про те, що Лукашенко лише "президент" ОМОНу і жменьки чиновників.

«Де радісні громадяни? Де дипломатичний корпус? Чесно кажучи, це більше нагадує злодійську сходку для коронації чергового злодія в законі. Очевидно, що Аляксандр Лукашенко президент виключно ОМОНу і жменьки брехливих чиновників», - сказав він на тлі таємній церемонії "інавгурації" диктатора.

Лукашенко ж у своїй першій заяві після "присяги" заявив присутнім в залі чиновникам про те, що "це день нашої з вами перемоги".

«День вступу на посаду президента - це день нашої з вами перемоги, переконливої ​​та доленосною. Ми не просто вибирали президента країни - ми захищали наші цінності, наше мирне життя, суверенітет і незалежність. І в цьому плані ми маємо ще чимало зробити», - цитує Лукашенка підконтрольне йому держагентство "БелТА".

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Аляксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

У результаті Міністерство закордонних справ Латвії включило до списку санкцій і оголосило персонами нон ґрата 30 громадян Білорусі, серед яких Олександр Лукашенко. Естонія і Литва також заборонили в'їзд Лукашенку і ще 29 чиновникам.

Заступник голови білоруського МЗС Аляксандр Глаз не дуже дипломатично відгукнувся про дії урядів держав Балтії, які не визнають Лукашенка легітимним президентом через фальсифікацію виборів.

Сам же Лукашенко заявив про те, що не віддасть владу, тому що "влада не для того дається, щоб її взяв, кинув і віддав".

Росія на прохання Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але Путін обіцяв не задіювати російських силовиків, поки «ситуація не вийде з-під контролю».

Приводом для введення військ може стати заява глави МЗС Росії Сергія Лаврова про 200 українських «екстремістів» на території Білорусі, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок «другові».

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі