Світлана Тихановська назвала Путіна «мудрим керівником»

Поділитися
Лідерка опозиції Білорусі хоче зберегти «братерські відносини» з росіянами, попри підтримку Кремлем Лукашенка.

Лідерка опозиції Білорусі Світлана Тихановська вважає президента РФ Владіміра Путіна, який підтримав Лукашенка, «мудрим керівником». Таку точку зору де-факто голова держави висловила в інтерв'ю «РБК».

[Quote type = "quot" author = "Світлана Тихановська"] Ви розумієте, все ж Владімір Путін мудрий керівник. Він же розуміє, що все, що говориться - це фантазії однієї людини. І він розуміє, що ми завжди говорили, що відкриті до діалогу. І ми ніколи не поверталися спиною до Росії, я маю на увазі білоруський народ. Ми дружні країни, ми хочемо такими залишатися[/Quote]

Путін був серед небагатьох лідерів держав, що привітали Лукашенка з перемогою на виборах 9 серпня - крім нього привітання надіслали Китай, Вірменія та Молдова. Інші країни визнали ці вибори недемократичними та сфальсифікованими.

Кремль також вважає за краще вести переговори з Лукашенком і його оточенням, підкреслюючи, що визнає його законно обраним президентом.

На прохання Лукашенка російський лідер підготував резерв силовиків, готових увійти на територію Білорусі. А також відправив до країни топових російських пропагандистів, які поширювали фейки про події в Україні.

«Нам дуже шкода, що пан Путін підтримав Лукашенка, а не білоруський народ. Але це його рішення, його вибір, ми на нього ніяк вплинути не можемо. Але ми завжди відкриті, наша координаційна рада завжди відкрита до діалогу. Я теж відкрита до діалогу з представниками Російської Федерації », - коментує Світлана Тихановська.

Вона має намір зберегти «братерські відносини» між народами і вважає, що «росіяни, як люди, підтримують білорусів» у їхній боротьбі.

Відзначимо, на федеральних російських телеканалах протести в Білорусі подаються у негативному світлі, їх учасників намагаються виставити «маріонетками Заходу» і проплаченими поціновувачами легкої здобичи.

Скандал спровокував і один з випусків програми «Мєждународная пілорама» з Тиграном Кеосаяном, в якому показали принизливу пародію на протести в Білорусі.

Без відповіді залишився і заклик нобелівського лауреата, письменниці і членкині Координаційної ради Білорусі Світлани Алексієвич до російської інтелігенції: «Що ж ви мовчите?».

«Ми завжди говорили, що відкриті до діалогу. І ми ніколи не поверталися спиною до Росії, я маю на увазі білоруський народ. Ми дружні країни, ми хочемо такими залишатися », - зазначила Тихановська. У Москві, вважає вона, це розуміють.

Говорячи про протести проти режиму Лукашенка, Тихановська знову нагадала про те, що в них немає зовнішньополітичної складової.

«Це не прозахідна і не проросійська боротьба. Це виступи проти однієї людини, до якої наші люди втратили довіру, повагу і з ким ми не хочемо більше ані жити, ані працювати. Це жодним чином не стосується ані пана Путіна, ані України, ані будь-яких інших країн », - уточнила опозиціонерка.

Нагадаємо, 14 вересня в Сочі відбулися переговори лідерів Білорусі Алєксандра Лукашенка і РФ Владіміра Путіна. Зустріч стала першою від початку «антилукашенківських» протестів проти фальсифікації виборів і свавілля силовиків.

Переговори у форматі «тет-а-тет» тривали близько чотирьох з половиною годин, журналістів на них не пустили, пресконференції за підсумками розмови політиків не було.

Перед початком зустрічі очільник Кремля намагався більше говорити про економіку, торгові відносини, Лукашенко ж в переважно торкався політичних питань, пов'язаних із поточною ситуацією в Білорусі.

Путін схвалив ініціативу Лукашенка щодо внесення змін до Конституції Білорусі, після чого там у 2022 році начебто мають відбутися нові президентські вибори. Путін також нагадав про кредит в $ 1,5 млрд, який Росія вирішила виділити Білорусі.

Перед початком зустрічі в Сочі Світлана Тихановська звернулася до Владіміра Путіна. «Я хочу нагадати Владіміру Путіну: що б ви не ухвалили і про що б ви не домовилися під час зустрічі в Сочі – це не матиме законної сили. Всі договори, підписані з нелегітимним Лукашенком, будуть переглянуті новою владою », - сказала вона.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок «другові»».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі