Путін і Лукашенко провели переговори: головні заяви

Поділитися
Путін і Лукашенко провели переговори: головні заяви
Путін більше говорив про економіку, Лукашенко - про політику і НАТО

У Сочі пройшли переговори президентів Білорусі Олександра Лукашенка і РФ Володимира Путіна, які тривали близько чотирьох з половиною годин.

При цьому про їх результати сторони не повідомляють.

Тільки перед початком зустрічі Лукашенко з Путіним виступили перед пресою, передає Інтерфакс-Україна.

Так, глава Кремля намагався більше говорити про економіку, торгових відносинах, Лукашенко ж в основному торкався політичних питань, пов'язаних з поточною ситуацією в Білорусі.

Путін схвалив ініціативу Лукашенка щодо внесеннюя змін до Конституції Білорусі, після чого там у 2022 році нібито мають відбутися нові президентські вибори.

"Насамперед ми повинні обговорити економічні питання, тому що падіння на 20% (в товарообігу між РФ і Білоруссю, - ред.) - це все-таки пристойне падіння", - сказав Путін.

Він згадав про кредит в $1,5 млрд, який Росія вирішила виділити Білорусі, і сказав, що це повинно позитивно позначитися на фінансових ринках.

Президент Білорусі ж почав з особистої подяки Путіну «і всім росіянам».

Також Лукашенко сказав, що те, що відбувається в республіці, на його думку, відрізняється від того, "як це демонструється в ЗМІ". Говорячи про масові протести, він сказав, що Білорусь "живе звичайним життям". "Так, і в суботу, і в неділю частина Мінська ми звільняємо, щоб люди могли, якщо у них є бажання, пройтися..." - сказав Лукашенко.

Президент РБ також висловився про навчання НАТО біля кордонів з Білоруссю, зробивши акцент на позиції РФ.

"Якщо там, за межами білоруських кордонів, комусь хочеться почухати руки, ми можемо почухати в будь-який момент. І що мені дуже приємно, я вам дуже за це вдячний, ви продемонстрували, що білоруські кордони - це кордони Союзної держави", - сказав Лукашенко.

Нагадаємо, Росія на прохання Олександра Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але Путін обіцяв не залучати російських силовиків, поки «ситуація не вийде з-під контролю».

Приводом для введення військ може стати заява глави МЗС Росії Сергія Лаврова про 200 українських «екстремістів» на території Білорусі, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін » для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенко при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок "другу"».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі