Росії знадобляться десятиліття, щоб повернути те, що вона втратила через прагнення Путіна до імперії та слави — The Hill

Поділитися
Росії знадобляться десятиліття, щоб повернути те, що вона втратила через прагнення Путіна до імперії та слави — The Hill © EPA-EFE/VYACHESLAV PROKOFYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Автор вказує на те, що час не на боці Путіна.

Тепер, коли режим Башара Асада впав, аналітики й політики виявляють, що друг і захисник сирійського диктатора, Владімір Путін, також може бути вразливим. Деякі експерти — і особливо критично налаштовані росіяни та українці — місяцями наполягали на тому, що путінський режим набагато слабший і крихкіший, ніж здається.

Росії знадобляться десятиліття, щоб відновити те, що вона втратила через нарцисичне прагнення Путіна до імперії та слави. Тріщини в еліті вже помітні навіть на російському телебаченні. Розбіжності, як правило, носять непрямий характер і, як правило, уникають покладання провини на Путіна, вважає Олександр Мотиль, професор політології Ратгерського університету.

"Путін вдає, що він поза політичними суперечками, і, як кожен диктатор, чия влада тримається на балансі суперечливих елітних сил, він нацьковує групи та фракції одна на одну в надії, що їхня внутрішня боротьба відволіче їх від джерела проблем системи — від самого Путіна. Однак ця стратегія буде працювати лише до того моменту, поки ніхто не відкриє правду про нього, не вказавши на його справжню роль у цих проблемах", — пише Мотиль.

Мотиль зазначає, що наймудріша стратегія для України, Європи й нової адміністрації Трампа полягає в тому, щоб не поспішати з укладенням якоїсь недопрацьованої мирної угоди, яка лише продовжить термін життя Путіна. Натомість слід не поспішати, підтримувати Україну і чекати — на продовження руйнування режиму Путіна, економіки, військової та енергетичної бази, а також на неминуче падіння Путіна.

Раніше газета The Wall Street Journal писала, що приниження Путіна в Сирії відгукується в Росії. У той час як представники вищої еліти Путіна не наважуються критикувати російську стратегію в Сирії, експерти з питань зовнішньої політики, близькі до Кремля, відкрито обговорюють негативні наслідки.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі