Приниження Путіна в Сирії відгукується в Росії — WSJ

Поділитися
Приниження Путіна в Сирії відгукується в Росії — WSJ © EPA-EFE/ATHIT PERAWONGMETHA
Падіння режиму Асада є нагадуванням про нестабільність диктатури, в тому числі й диктатури Владіміра Путіна.

У той час, як Росія виводить війська і техніку з Сирії, її ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України 13 грудня свідчить про те, що Кремль сповнений рішучості продемонструвати свою військову міць після принизливої поразки в Сирії.

Крах уряду Асада, який Москва підтримувала у військовому плані майже десять років, і можлива втрата ключової військово-морської бази Росії в Тартусі, а також авіабази в Латакії, стали нищівним ударом по іміджу Росії як ключового гравця на світовій арені. Заворушення в Сирії також загрожують становищу Владіміра Путіна вдома, зазначає Емі Найт, американська дослідниця радянської та російської історії.

Джерело, близьке до Кремля зазначає, що Путін вимагав пояснень, чому російські спецслужби не змогли виявити зростаючу загрозу режиму Асада, поки не стало занадто пізно. Але відповідальність лежить на російському лідері.

У той час як представники вищої еліти Путіна не наважуються критикувати російську стратегію в Сирії, експерти з питань зовнішньої політики, близькі до Кремля, відкрито обговорюють негативні наслідки.

"Зараз на Заході тріумфуючі голоси говорять про те, що Іран і Росія програли, і навіть про те, що ця "історична поразка" повинна стати додатковим стимулом для збільшення підтримки України. Було б добре, якби такі заяви лунали просто в рамках пропагандистської війни, але деякі західні еліти їм вірять", — зазначив Петро Акопов, експерт державного інформаційного агентства Росії "РИА Новости".

Ще однією проблемою для Путіна є те, що він надав Асаду — міжнародному військовому злочинцю, жорстокість якого привертає увагу всього світу — політичний притулок у Росії.

"Ісламський тероризм переслідує путінський режим від самого початку його існування. Багато повстанців, які повалили режим Асада, були мусульманами з Північного Кавказу (Чечні й Дагестану) і Центральної Азії, які поділяють глибоку ненависть до Кремля. Не виключено, що після повернення з Сирії деякі з цих бойовиків вдадуться до тероризму", — вважає Найт.

Детальніше про падіння режиму Асада в Сирії та його геополітичні наслідки — читайте у статті члена експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслава Ліхачова "Падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну. Як саме?".

 

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі