США також відмовилися визнавати Лукашенка легітимним президентом

Поділитися
США також відмовилися визнавати Лукашенка легітимним президентом Лукашенко не зміг переконати світ у тому, що його вибрали на чесних виборах © Белта
Лукашенко сфальсифікував вибори і не може вважатися легітимним главою держави.

Вибори президента Білорусі були сфальсифіковані на користь Олександра Лукашенка, і тому Сполучені Штати не можуть визнати його законно обраним главою держави. Таку заяву Державний департамент США розповсюдив у середу, 23 вересня, в зв'язку з так званою інавгурацією Лукашенка.

«Вибори 9 серпня не були ні вільними, ні справедливими. Оголошені результати були сфальсифіковані і нелегітимні. Сполучені Штати не можуть вважати Олександра Лукашенка законно обраним лідером Білорусі», - йдеться в заяві.

23 вересня білоруський диктатор Лукашенко на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії. Україна і ряд держав Євросоюзу заявили, що не визнають Лукашенко легітимним президентом Білорусі.

У Білорусі вже понад місяць тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і ввів санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом.

Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій відповідальних за це посадовців режиму Лукашенка.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі