США посилюють підрозділ морської піхоти в Японії на тлі нових загроз з боку Китаю

Поділитися
США посилюють підрозділ морської піхоти в Японії на тлі нових загроз з боку Китаю © unsplash/nathanb
Новий морський прибережний полк матиме протикорабельні ракети.

З метою стримування Китая США розмістять на острові Окінава в Японії здатний вести вогонь протикорабельними ракетами модернізований підрозділ Корпусу морської піхоти. Про це оголосили представники США та Японії, пише POLITICO.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що оновлений підрозділ, який називатиметься 12-м прибережним полком морської піхоти, також буде оснащений передовими засобами розвідки та розвідки.

«Ці дії посилять стримування в регіоні та дозволять нам ефективніше захищати Японію та її народ у дедалі складнішому безпековому середовищі», — сказав Остін, назвавши підрозділ «більш універсальним, мобільним і стійким».

Цей крок надсилає потужний сигнал Китаю про те, що США можуть швидко захистити Японію, а новий підрозділ зможе швидко реагувати на надзвичайні ситуації, заявили представники Міністерства оборони.

Прибережний полк морської піхоти — це підрозділ, який важко виявити. Він призначений для операцій у прибережних водах та оснащений ударними ракетами ВМС, встановленими на безпілотних варіантах спільних легких тактичних машин. Підрозділи налічують від 1800 до 2000 військовослужбовців.

Остін оголосив про цю новину під час спільної з держсекретарем Ентоні Блінкеном та їхніми японськими колегами прес-конференції в Державному департаменті за два дні до зустрічі президента Джо Байдена з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою в Білому домі.

Хоча кількість американських військ в Японії не зміниться, Остін повідомив, що США вважають, що новий підрозділ буде «більш смертоносним, більш спритним і більш дієвим». Його створення планується завершити до 2025 року.

Ця зміна також важлива для стримування Китаю від можливого вторгнення на Тайвань. 

«Те, що ми спостерігаємо від Китаю в останні роки — це... спроба підірвати давній статус-кво, який десятиліттями гарантував мир і стабільність», — сказав Блінкен.

Це було неявним посиланням на посилення військового залякування Тайваню з боку Китаю, яке останніми тижнями включало вторгнення рекордної кількості бомбардувальників, здатних володіти ядерною зброєю, у ідентифікаційну зону протиповітряної оборони самоврядного острова. Ці кроки свідчать про зусилля Пекіна «встановити нову нормальність» на користь китайської військової сили в Тайванській протоці, сказав Остін, додавши, що має сумніви у тому, що «вторгнення є неминучим».

Японія є місцем дислокації для 18 000 морських піхотинців США, переважно на Окінаві. Однак значна американська військова присутність упродовж багатьох років була джерелом напруги з Токіо. Загалом США мають у країні приблизно 54 тисячі військових.

Майбутнє розгортання відображає, за словами Блінкена, взаємне визнання того, що Китай «є найбільшою спільною стратегічною проблемою, з якою стикаємося ми, наші союзники та партнери».

Міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада використав надзвичайно відверту мову, описуючи Китай як «безпрецедентний і найбільший стратегічний виклик» для американсько-японського альянсу. Хамада також висловив занепокоєння з приводу «розширеного військового співробітництва» між Пекіном і Москвою, маючи на увазі китайсько-російські військово-морські навчання з бойовими стрільбами у Східно-Китайському морі минулого місяця.

Ця новина з’явилася через кілька тижнів після того, як Токіо оголосив про найбільше нарощування військових сил з часів Другої світової війни, схваливши виділення понад 2 мільярди доларів на оборону, включно із сотнями крилатих ракет великої дальності «Томагавк».

І Остін, і Хамада згадали про зростаючу військову напруженість між Японією та Китаєм через спірний ланцюг островів, які Японія називає Сенкаку, а Пекін – Дяоюйтай. Китай підживлює це тертя дедалі більш частими вторгненнями кораблів на територію Японії. 

«Японія та США продовжуватимуть об’єднуватися у висуненні заперечень проти спроб Китаю змінити статус-кво в Східно-Китайському морі», — сказав Хамада.

Блінкен також заявив, що обидві країни зміцнять співпрацю в космосі та кіберпросторі, зокрема підтвердивши, що атаки в космосі можуть викликати введення в дію статті V Договору про безпеку між США та Японією, яка передбачає, що США захищатимуть Японію від нападу.

Спільне американсько-японське співробітництво в дослідженні космосу має на меті «висадити першу жінку та кольорову людину на Місяць», додав Блінкен.

Наприкінці минулого року Японія фундаментально змінила свою Стратегію національної безпеки. І це вимагатиме суттєвих бюджетних витрат. Де Японія планує брати ці кошти, пояснює Сергій Корсунський у своїй статті для ZN.UA «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі