Нова Стратегія нацбезпеки: Японія разом із союзниками планує перешкоджати РФ підривати мир, стабільність та процвітання міжнародної спільноти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нова Стратегія нацбезпеки: Японія разом із союзниками планує перешкоджати РФ підривати мир, стабільність та процвітання міжнародної спільноти © unsplash/gronemo
Як Японія сприймає Росію сьогодні, і що, зокрема, про країну-агресорку сказано у новій японській Стратегії нацбезпеки.

У грудні минулого року Японія переглянула свою Стратегію національної безпеки та визначила однією із загроз Росію. Сергій Корсунський у своїй статті для ZN.UA ««Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися» пояснив позицію Японії відносно загрози з боку РФ.

«Перша в історії країни Стратегія національної безпеки була прийнята у 2013 році, і у грудні 2022 року відбувся її перший перегляд. Він виявився радикальним. У оновленій Стратегії зазначається, що безпековий ландшафт навколо Японії нині «є настільки складним та багатогранним, як ніколи у повоєнній історії». Трьома головними загрозами для Японії визначено зростання військової присутності Китаю в регіоні та напруженості навколо Тайваню, ядерну та ракетну програми Північної Кореї, а також агресію Росії проти України, яка може бути використана як «методичка» іншими авторитарними режимами в Азії», – пише автор.

Так, у Стратегії нацбезпеки Японії вказано, що агресія РФ проти України серйозно порушує міжнародне право, розхитує самі основи міжнародного порядку. Зокрема, Росію у «країні Сонця, що сходить» сприймають як найбільш значну і пряму загрозу безпеці в Європі. У документі вказано, що агресія РФ є односторонньою спробою змінити статус-кво силою, яка може повторитися у Східній Азії вже у середньотерміновій перспективі. Особливу тривогу у Японії викликають при цьому погрози Москви застосувати ядерну зброю, а також використати АЕС для ядерного шантажу.

«В документі констатується, що РФ посилила військову присутність поблизу кордонів Японії, зокрема, угрупування на японських Північних територіях. Крім того, звертається увага на продовження стратегічної координації Росії з Китаєм, зокрема шляхом проведення спільних навчань і тренувань (спільні маневри російських та китайських кораблів та прольоти їхніх бомбардувальників поблизу території Японії, які стали минулого року регулярними)», – додає Корсунський.

При цьому зовнішньополітична та військова діяльність Росії в Індо-Тихоокеанському регіоні, разом із її стратегічною координацією з Китаєм, викликають велике занепокоєння Японії. У зв’язку з цим, як вказано в документі, у відносинах з РФ Японія захищатиме власні національні інтереси з урахуванням складної безпекової ситуації в Індо-Тихоокеанському регіоні. 

«Зокрема, Японія, у співпраці із країнами-союзниками перешкоджатиме Росії вчиняти дії, які підривають мир, стабільність та процвітання міжнародної спільноти. При цьому у питанні Північних територій, «яке викликає найбільше занепокоєння у відносинах з РФ», політика Японії буде спрямована на укладення мирного договору через дипломатичне вирішення територіального питання», – додав автор.

Нагадаємо, Японія оголосила про найбільше нарощування військового потенціалу з часів Другої світової війни за планом вартістю 320 мільярдів доларів. Він передбачає закупівлю ракет, здатних завдати удару по Китаю, а також підготовку країни до тривалого конфлікту, оскільки регіональна напруженість і вторгнення Росії в Україну розпалюють побоювання війни. 

Масштабний п’ятирічний план, який колись був немислимий для пацифістської Японії, зробить її третьою у світі країною за обсягом витрат на оборону після Сполучених Штатів і Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі