Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама заявив про єдність позицій урядів США, Японії та Південної Кореї в необхідності протидії військовим та ядерним провокаціям Північної Кореї.
Відповідну заяву американський лідер зробив в ході зустрічі з президентом Південної Кореї Пак Кін Хе та японським прем'єр-міністром Сіндзо Абе, що відбулася в рамках саміту з ядерної безпеки у США.
Як зазначив Обама, США та її союзники в Азії мають одні і ті ж пріоритети у забезпеченні своєї безпеки, і повинні працювати спільно, аби досягти результату.
"Ми єдині в досягненні спільної мети щодо стримування та захисту від північнокорейських провокацій. Ми визнаємо, що безпека наших країн пов'язана між собою, і ми повинні працювати разом, щоб вирішити цю проблему". – заявив він.
За словами американського президента, пильний контроль за дотриманням суворих заходів безпеки ООН, прийнятих з оглядкою на ядерні випробування і ракетні пуски, вжиті Пхеньяном, має величезне значення не тільки для США та її союзників в регіоні, але і для всього міжнародного співтовариства в цілому.
31 березня та 1 квітня Вашингтоні проходить міжнародний саміт з ядерної безпеки, участь в якому беруть десятки світових лідерів. Основними темами саміту є проблеми захисту ядерних матеріалів від використання терористичними силами та скорочення у всьому світі обсягів ракетно-ядерного озброєння. Напередодні відкриття у Вашингтоні саміту Обама закликав Росію припинити порушення договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), які становлять величезну загрозу для глобальної безпеки.
Однією з тем саміту є ядерні провокації з боку КНДР. Так, 25 березня дипломати Північної Кореї заявили про готовність своєї країни нанести превентивний ядерний удар по США в разі найменших ознак агресії" з боку останньої. Відповідну заяву було зроблено посольством КНДР в Москві.
21 березня Північна Корея в порушення резолюції Ради безпеки ООН провела нові випробування своїх балістичних ракет, пустивши дві ракети малої дальності у бік Японського моря.
2 березня Радбез ООН одноголосно підтримав найжорсткіший за останні 20 років проект резолюції про розширення санкцій проти Пхеньяну. Сполучені Штати та їх союзники, при цьому, наполягали на більш жорсткому варіанті санкцій, але Китай домігся від них скасування тих заходів, які можуть дестабілізувати КНДР, остаточно розваливши її економіку.