Північна Корея заявила про готовність використовувати ядерну зброю проти Сполучених Штатів та інших "ворогів", якщо вони будуть далі дотримуватися "їх безрозсудної ворожої політики" по відношенню до режиму Кім Чен Ина, повідомляє CNN.
В офіційній заяві Пхеньяна у вівторок, КНДР поліпшила свій ядерний арсенал зброї "за якістю і кількістю".
"Якщо ворожі сили США та інших країн наполегливо будуть проводити їх безрозсудну ворожу політику щодо КНДР, КНДР повністю готова впоратися з ними із застосуванням ядерної зброї в будь-який час", - йдеться в повідомленні.
Основний ядерний комплекс КНДР в Йонбені, який включає в себе завод із збагачення урану і реактор з виробництва плутонію, працює нормально, також підкреслюється в повідомленні.
У Пхеньяні також заявили, що північнокорейська позиція щодо ядерної програми є заходом самозахисту від "крайньої ворожої політики США і ядерної загрози".
"Войовнича" риторика КНДР прозвучала лише через три тижні після того, як Північна і Південна Корея досягли угоди, яке знизило напруженість у регіоні. Приводом для найсерйознішого за останні кілька років загострення стали великомасштабні військові навчання США і Південної Кореї у відповідь на інцидент з підривом трьох солдатів Сеула на мінах, які були встановлені КНДР на демілітаризованої зони. Однак у Пхеньяні їх назвали "оголошенням війни". Після різкого загострення ситуації обидві сторони наказали привести війська у повну бойову готовність.24 серпня Південна Корея і КНДР прийшли до угоди по деескалації ситуації на кордоні.
29 липня після аналізу нових супутникових зображень Інститут Джона Хопкінса повідомив, що КНДР завершила модернізацію головної стартової площадки для запуску балістичних ракет, яка була розпочата в квітні поточного року.
22 червня в уряді Південної Кореї заявила, що КНДР готується до запуску нової балістичної ракети, яка по дальності польоту може перевершити запущену в грудні 2012 року Unha-3.
14 червня з військово-морської бази Вонсан на східному узбережжі КНДР в Японське море були запущені три ракети. Згідно з даними південнокорейського агентства Ренхап, посилається на військових, мова йде про ракети класу "земля - корабель" типу KN-01. Ракети пролетіли близько 100 кілометрів. Тим самим КНДР продовжила випробування KN-01.
У травні державне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило про успішний запуск балістичної ракети з підводного човна.
Таким чином, Пхеньян продовжує активно виділяти кошти на фінансування військових програм на тлі негативної економічної та гуманітарної ситуації в країні.
Згідно з доповіддю Американо-корейського інституту Школи перспективних міжнародних досліджень при університеті Джонса Хопкінса у Вашингтоні, Пхеньян здатний націлити на Токіо до 1000 балістичних ракет.