Напередодні відкриття у Вашингтоні саміту з ядерної безпеки, президент США Барак Обама закликав Росію припинити порушення договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), які становлять величезну загрозу для глобальної ядерної безпеки.
"Беручи до уваги її порушення договору РСМД, ми продовжуємо закликати Росію повністю виконувати взяті на себе зобов'язання. Поряд зі своїм військовим командуванням, я продовжую вважати, що наш великий ядерний арсенал часів Холодної війни дуже погано пристосований до сучасним загрозам", - заявив Обама у своїй колонці для the Washington Post.
Незважаючи на складності, президент США відзначив і здобутки, досягнуті з РФ у галузі ядерного роззброєння. Так, країни продовжують слідувати договором СНО-1, який дозволить до 2018 року вивести кількість розгорнутих ядерних боєприпасів на найнижчий рівень з 1950 року.
Обама також позитивно оцінив іранські ядерні домовленості, і зазначив, що світова спільнота повинна зберігати єдність перед обличчям провокацій Північної Кореї, продовжуючи санкційний і дипломатичний тиск на Пхенъян для вирішення даної загрози мирними засобами.
31 березня Президент України Петро Порошенко заявив, що керівництво Росії має намір розміщувати ядерну зброю на території окупованого нею півострова Крим.
Раніше видання Newsweek писало, що Путін легковажно використовує свій ядерний арсенал, аби провокувати Європу.
Як писав у своїй статті для "Дзеркала Тижня. Україна" аналітик Олексій Іжак, бажання РФ наростити свій ядерний арсенал провокує нову глобальну гонку озброєнь, для перемоги в якій у Росії немає ані технологій, ані ресурсів. "Брязкання" ядерною зброєю дало Росії деякі тактичні дивіденди, однак у стратегічній перспективі така політика заганяє її в глухий кут.