Сполучені Штати Америки планували надавати військову допомогу Україні на даному етапі, однак не факт, що Вашингтон і далі стане робити це на постійній основі, заявив радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа Роберт О'Брайен в інтерв'ю для американського телеканалу CBS News.
"Я сподіваюся, що між Росією і Україною буде якийсь мирний договір та угода. Тому я не можу обіцяти, що США будуть робити це завжди. Але поки ми налаштовані це робити. Ми перша адміністрація, перший президент – Трамп, які відправили в Україну летальну зброю", – заявив радник.
31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права та обов'язки учасників процесу.
Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарги анонімного представника розвідувального співтовариства.
Інформатор запідозрив Трампа до використання свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагався заблокувати стенограму розмови, помістивши її у сховище інформації про таємні операції розвідки.
Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку зв'язувався з головою Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановым, а також літав в Мадрид для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.
25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їх липневого телефонної розмови.
Конгресмени вже допитали колишнього спецпредставника Держдепартаменту Курта Волкера, екс-посла США в Україні Марі Йованович, тимчасового повіреного Вільяма Тейлора, колишнього радника Трампа з питань Росії Фіону Хілл, співробітників Держдепартаменту Джорджа Кента і Філіпа Рікера, главу представництва США в ЄС Гордона Сондланда, співробітника Ради безпеки Олександра Виндмана, а також заступника держсекретаря Девіда Хейла. Їх свідчення переконали демократів в обґрунтованості імпічменту.
Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".