США можуть заборонити експорт електроніки до РФ у разі вторгнення в Україну – NYT

Поділитися
За даними видання, також обговорюються фінансові та військові санкції проти РФ.

Адміністрація президента США Джо Байдена та її союзники готують набір фінансових, технологічних та військових санкцій проти Росії, пише The New York Times. Ці обмеження нібито набудуть чинності за кілька годин після можливого вторгнення РФ в Україну.

Плани, які США обговорювали з союзниками останніми днями, включають відключення найбільших фінансових установ РФ від глобальних операцій, введення ембарго на технології американського виробництва або розробки, необхідні для оборонної та споживчої промисловості. У виданні також зазначили, що плани стосуються озброєння повстанців в Україні, які вестимуть те, що буде рівносильним партизанській війні проти російської військової окупації, якщо до цього дійде.

За словами офіційних осіб, нові санкції буде спрямовано на відключення найбільших фінансових установ, які залежать від глобальних фінансових переказів. Один із чиновників охарактеризував цей план як «ефективну та швидку відповідь, яку ми не реалізували у 2014 році».

При цьому чиновники відмовилися повідомити, чи США готові відключити Росію від системи SWIFT, яка виконує глобальні фінансові транзакції між більш ніж 1100 банками у 200 країнах. Але європейські офіційні особи кажуть, що вони обговорювали цю нагоду.

Технологічні санкції стосуватимуться деяких улюблених президентом РФ Владіміром Путіним галузей. Особливо це стосується аерокосмічної та військової галузей, які є основними джерелами доходів для російського уряду. Основна увага буде приділена побудованим у Росії винищувачам, зенітним системам, протисупутниковим системам, космічним системам і новим технологіям, в яких РФ сподівається досягти успіхів, таких як штучний інтелект та квантові обчислення.

Також розглядаються й інші варіанти, що виходять далеко за межі простої заборони на продаж комп'ютерних чіпів. Як додатковий крок, за словами американських чиновників, Міністерство торгівлі може фактично заборонити експорт до Росії будь-яких споживчих товарів, що містять продукти американського виробництва, або розроблені в США. Такий спектр буде широким – від мобільних телефонів та ноутбуків до холодильників та пральних машин. Це стосується не тільки американських виробників, але і європейських, південнокорейських та інших іноземних виробників, які використовують американські чіпи або програмне забезпечення.

На відміну від Китаю, Росія не виробляє багато цих продуктів, і наслідки для споживачів можуть бути широкими.

10 січня Росія та США почали переговори щодо України у межах платформи Стратегічного діалогу з безпеки. Протягом 11-12 січня відбудуться двосторонні та багатосторонні переговори союзників по НАТО з Росією. 7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами.

Того ж дня відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Блінкен запевнив Україну у незмінній підтримці Сполучених Штатів.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі