Про це на сторінках Bloomberg пишуть журналісти Тонні Хелпін і Антон Дорошев, які нагадують, що 1 березня на траурний марш після вбивства Нємцова вийшли близько 50 тисяч росіян.
"Нам треба серйозно подумати про те, що далі робити. Наша діяльність йшла на спад, але тепер з'явилося щось, що дозволяє нам будувати плани. Мені здається, це початок нової хвилі протестів. Дуже шкода, що для того, щоб вона почалася, знадобилася така подія", - сказав журналістам під час телефонної розмови один із лідерів російської опозиції Леонід Волков.
В цей же час, в Москві триває розслідування вбивства Нємцова, якого застрелили в одному з найбільш захищених місць Москви, в якому камери відео спостереження відстежують кожен квадратний метр. Але ФСБ після загибелі опозиціонера заявила, що камери не відзняли вбивство Нємцова, тому що не працювали з невідомих причин. Але в мерії російської столиці заявили, що це не правда і всі камери працювали, як зазвичай.
"Російська опозиція звинуватила уряд в створенні атмосфери, яка призвела до вбивства, оскільки на державному телебаченні і провладних мітингах політичних опонентів Путіна оголошували "п'ятою колоною", - йдеться в статті.
У свою чергу, російські слідчі припускають, що Нємцова могли вбити ісламісти за підтримку французького журналу Charlie Hebdo, журналістів якого розстріляли терористи. Або ж самі "вороги Кремля" могли навмисне "принести в жертву" свого союзника, щоб дестабілізувати Росію.
Західні оглядачі вважають смерть Нємцова поворотною точкою. The New York Times писала, що після вбивства Нємцова в Росії тепер може статися все, що завгодно, оскільки ніяких меж у країні більше немає. Політологи порівнюють атмосферу в РФ з Веймарською республікою перед приходом до влади нацистів. Видання The Guardian також писало, що вбивство Нємцова знаменує початок нової ери для Путіна і Росії.