Віце-президент Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил (НКОРС) Хішам Марва засудив запрошення американською стороною Ірану на переговори у Відні, які відбудуться 29 жовтня, повідомляє Reuters.
Сирійська опозиція впевнена, що Іран, який надає підтримку режиму Башара Асада, не зацікавлений в політичному врегулюванні конфлікту.
"Присутність представників Ірану ускладнить переговори у Відні, тому що вони будуть наполягати на збереженні влади Асада в Сирії", − зазначив Марва.
Віце-президент НКОРС додав, що аналогічну позицію, швидше за все, займе Росія.
"Участь Росії блокує політичне рішення, а участь у сирійському конфлікті робило і робить неможливим знаходження виходу із ситуації", − заявив представник підтримуваної Заходом опозиції.
До складу Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил (НКОРС) входять представники угруповань, які протистоять режиму президента Башара Асада, в тому числі "Вільна сирійська армія" та "Сирійська національна рада". НКОРС підтримують США, країни Європейського Союзу і ряд арабських держав, серед яких Саудівська Аравія і ОАЕ.
Наступний раунд переговорів щодо Сирії повинен початися в четвер, 29 жовтня, у Відні. Як очікується, в них візьмуть участь держсекретар США Джон Керрі, голова МЗС Росії Сергій Лавров та інші провідні європейські та арабські дипломати. Іран вперше отримав запрошення для участі в міжнародних переговорах по врегулюванню конфлікту в Сирії.
Конфлікт у Сирії придбав нові форми після початку повітряної військовою операцією Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
У середині жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран відправив у Сирію військовослужбовців у кількості 2 тисяч солдатів. Метою надсилання було проведення спільних операцій при повітряної підтримки російської авіації.
Видання The Wall Street Journal писала, що у Росії та Ірану різні плани на Сирію. Для Москви, сирійська війна "вписується" в її глобальну стратегію створення "багатополярного" світу, в якому Росія має намір стати однією з ключових держав, у той час як США будуть втрачати своє лідерство.
Іран прагне підтримати національні сили оборони, а не сирійську армію. Іранські офіційні особи відкрито закликають до зміни режиму в Саудівській Аравії та інших монархіях Перської затоки, не кажучи вже про ліквідацію держави Ізраїль.