Швидкий розвиток відновлюваної енергетики не гарантує енергетичний перехід — The Economist 

Поділитися
Швидкий розвиток відновлюваної енергетики не гарантує енергетичний перехід — The Economist 
Світ все ще не готовий відмовитися від використання викопного палива.

Глобальний попит на енергію в 2020 році впав на 4%, оскільки рейси були зупинені, деякі заводи не працювали, а люди сиділи вдома під час локдаунів через пандемію коронавірусу. Згідно з новою доповіддю Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), галузь відновлюваної енергетики зростає рекордно швидкими темпами за два десятиліття. Нові потужності з відновлюваних джерел енергії зросли минулого року на 45%, але така тенденція не гарантує успішного енергетичного переходу, пише журнал The Economist

В основному розвиток відновлюваної енергетики спрямований на нові вітрові та сонячні установки, хоча гідроелектрична сфера також помітно розширилася. На частку Китаю припало 80% нових сонячних та вітрових установок, оскільки розробники намагалися дотриматися строку, згідно з яким субсидовані проекти мали бути включені в мережу до кінця 2020 року.

МЕА очікує подібного зростання виробництва відновлюваної енергії в найближчі кілька років. Агенція покращила свої прогнози, оскільки уряди кількох країн укладали контракти для створення рекордної кількості відновлюваних потужностей.

Ринок корпоративних угод про купівлю електроенергії - довгострокові угоди з постачання електроенергії, також процвітав у 2020 році. Ці тенденції були особливо очевидні в Європейському Союзі, оскільки уряди та компанії зіштовхнулися з тиском для досягнення кліматичних цілей блоку на 2030 рік.

Очікується, що розвиток відновлюваної енергетики продовжиться і в найближчі роки, доки буде достатньо запасів найважливіших мінералів, необхідних для будівництва вітрогенераторів та іншого обладнання - таких як нікель, кобальт, літій, мідь та рідкісноземельні метали.

Але попри такі швидкі темпи розвитку відновлюваної енергетики, викопне паливо залишається основним джерелом енергії у світі, і використання викопного палива, як очікується, зросте в 2021 році.

У звіті МЕА, опублікованому в квітні, прогнозується, що викиди вуглекислого газу, пов'язані з енергетикою, можуть зрости майже на 5% у 2021 році, коли дія локдаунів буде припинятися і країни почнуть поступово повертатися до звичних темпів життя. Очікується, що світовий попит на вугілля для виробництва електроенергії буде наближатися до річного піку. Світ готується використовувати все більше енергії. Поточний розвиток відновлюваних джерел енергії є дуже «скромним» приводом для надії, резюмує видання.

У 2021 році світ готується зафіксувати друге за величиною збільшення викидів вуглецю за всю історію. Такий «стрибок» може бути зумовлений відновленням використання вугілля в Азії, згідно з останнім прогнозом Міжнародного енергетичного агентства.

Глобальні викиди СО2, пов'язані з енергетикою, можуть зрости на 1,5 мільярда тонн до 33 мільярдів тонн цього року, що є найбільшим річним зростанням з 2010 року, заявило МЕА. Це нівелює ефект від зниження викидів на 80 відсотків, яке спостерігалося в 2020 році, коли пандемія коронавірусу та карантинні обмеження дещо мінімізували активність промисловості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі