Ще одна країна приступає до клінічних випробувань своєї вакцини проти COVID-19

Поділитися
Ще одна країна приступає до клінічних випробувань своєї вакцини проти COVID-19 © 112.ua
Клінічні випробування вакцини триватимуть приблизно до весни майбутнього року.

Ізраїльські вчені почнуть клінічні випробування власної вакцини проти коронавірусу COVID-19 з листопада, передає місцеве видання The Times of Israel з посиланням на заяву оборонного відомства близькосхідної країни.

Протягом першого місяця число добровольців, яким поставлять вакцину, збільшиться до 80 осіб. У грудні в випробуваннях будуть залучені до 960 осіб. Почнуть фазу з двох чоловік.

Клінічні випробування вакцини триватимуть приблизно до весни майбутнього року. Якщо у більшості вакцина продемонструє хороший результат, то у квітні-травні 2021 року ін'єкції зроблять 30 тисячам осіб. Після цього, якщо у вакцини не буде виявлено побічних ефектів, її будуть застосовувати повсюдно в країні.

Випробуваннями займається науково-дослідна лабораторія - Ізраїльський інститут біологічних досліджень, ця установа перебуває у веденні канцелярії прем'єра Ізраїлю. Їх проводитимуть у двох лікарнях - в Хадассі в Єрусалимі та в медцентрі Шеба під Тель-Авівом.

Одній групі випробовуваних дадуть вакцину, іншій - плацебо, потім люди будуть близько трьох тижнів перебувати під наглядом медиків, які будуть стежити, чи з'явилися побічні ефекти вакцини, а також, наскільки вона ефективна для вироблення антитіл проти COVID-19.

В Ізраїлі з початку пандемії виявили 310 тисяч заражених COVID-19, зараз в країні хворі 13,9 тисячі осіб, 293,8 тисячі одужали. Померли в результаті COVID-19 понад 2,3 тисячі ізраїльтян.

Відзначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися більше пів року і зараз вона проходить тестування.

Також повідомлялося, що в український протокол лікування COVID-19 «Ремдесівір» (торгова назва Veklury) був включений ще в березні. На початку епідемії його виробляла тільки американська фармакологічна компанія Gilead Sciences, Inc., пізніше передала ліцензії на виробництво для 127 країн азіатського ринку дев'яти компаніям в Індії, Єгипті та Пакистані. Однак доцільність закупівлі залишається під питанням. 15 жовтня ВООЗ оприлюднила дослідження, в якому зазначається, що «Ремдесівір» не впливає на смертність, або зменшує потребу в вентиляції легенів. Деякі фахівці стверджують, що препарат може бути ефективним тільки на ранніх стадіях.

"Ремдесівір" став першим препаратом у США, який для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією COVID-19 схвалило Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США. "Ремдесівір" раніше вже позитивно відрекомендував себе в боротьбі з лихоманкою Ебола.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі