Саміт "нормандської четвірки" може пройти в травні без участі Росії - Ъ

Поділитися
Саміт "нормандської четвірки" може пройти в травні без участі Росії - Ъ Петро Порошенко обговорить з Ангелою Меркель формат майбутнього саміту на двосторонній зустрічі в Берліні © tvc.ru
Німеччина, Франція і Україна обговорять введення в регіон миротворців ООН

В німецькому місті Аахен може відбутися саміт лідерів Німеччини, Франції та України, присвячений розміщення миротворців ООН на Донбасі, повідомляє "Коммерсантъ" з посиланням на інформовані джерела в Києві.

Мова йде про зустрічі в "нормандському форматі" за винятком Росії. За словами джерела, близького до адміністрації президента України, "підготовча робота" до тристороннього саміту повинна бути проведена в ході візиту в Берлін президента Петра Порошенка 10 квітня, де він проведе переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Однак, в МЗС Росії заявили, що Москва нічого проти подібних зустрічей не має, оскільки питання про миротворців вирішується в Радбезі ООН.

Нагадаємо, що Україна хоче розгорнути миротворчу місію Організації Об'єднаних Націй для врегулювання ситуації на Донбасі чисельністю в 20 тисяч чоловік.

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі