Поява миротворці в Донбасі сприятиме виведенню звідти російських військових і техніки – Порошенко

Поділитися
Поява миротворці в Донбасі сприятиме виведенню звідти російських військових і техніки – Порошенко Більшість країн підтримує введеня в Донбас миротворчої місії ООН © United Nations Photo/Flickr
Президент України та канцлерка Німеччини обговорять питання миротворців під час зустрічі у цьому місяці.

Початок роботи миротворчої місії ООН сприятиме виведенню російських військових, найманців і техніки зі сходу України, наголошує президент Петро Порошенко.

"Початок роботи миротворців сприятиме виведенню з окупованих територій військової техніки, озброєння, регулярних військових підрозділів РФ та проросійських бойовиків", - підкреслив він під час робочої поїздки до Маріуполя Донецької області.

Голова держави 10 квітня здійснить візит до Німеччини, де обговорить з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель питання введення в Донбас миротворчої місії.

На його думку, для розгортання місії на сході України потрібно створити усі необхідні умови, зокрема, провести відповідне рішення Ради безпеки ООН і домогтися сталого режиму припинення вогню в Донбасі.

"Сьогодні тверда позиція України у боротьбі за мир приводить до того, що всі країни, крім Росії, підтримують запровадження миротворців. Дотиснемо Росію. Ви бачите, що зараз Росія знаходиться у тотальній і повній ізоляції. Ніхто її не підтримує, лише тому, що вона агресією пішла на Україну і вбиває українців",- цитує президента його прес-служба.

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі