Кількість миротворців у Донбасі повинна перевищувати 15 тисяч осіб - Клімкін

Поділитися
Кількість миротворців у Донбасі повинна перевищувати 15 тисяч осіб - Клімкін Клімкін: Ми намагаємося максимально наблизити реальну місію
Повинні бути миротворці, які контролюватимуть спочатку відведення озброєння і все, що там відбувається під час цього процесу, потрібні військові та поліцейські, зазначив міністр.

За попередніми оцінками миротворців ООН у Донбасі має бути більше 15 тисяч, але ніяк не 2 чи 4 тисячі, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Нам потрібна достатня кількість (миротворців, - ред.). Це означає, що миротворці реально повинні контролювати всю територію окупованого Донбасу. Я вважаю, що за попередніми оцінками, має бути більше 15 тисяч. А скільки точно - ми будемо узгоджувати разом з ООН і партнерами, які увійдуть до складу місії. Але це не може бути дві або чотири тисячі", - сказав міністр в інтерв'ю ВВС Україна.

Також голова МЗС зазначив, що мають бути миротворці, які контролюватимуть спочатку відведення озброєння і все, що там відбувається під час цього процесу.

"Тобто нам потрібна військова компонента, нам потрібна поліцейська компонента, а також цивільні, які будуть поступово брати на себе управління територією. Тому, звичайно, для окупованого Донбасу 500 поліцейських мало", - сказав Клімкін.

На питання про те, як просуваються переговори про введення миротворчої місії в Донбас, Клімкін відповів: "Ми намагаємося максимально наблизити реальну місію. В принципі весь світ до цього готовий, всі готові приєднатися до місії. Не готова лише Росія".

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі такі, як Швеція, Бразилія і Білорусь.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює його як "гідний".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо. Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.

Детальніше про наслідки від розміщення миротворців в ОРДЛО читайте у статті Олександра Самарського "Миротворча операція ООН в Донбасі: загрози безпеці України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі