На кордоні з Україною перебуває близько 112 тисяч військових РФ. За словами міністра оборони України, разом із морською та авіакомпонентою їх кількість сягає близько 130 тисяч. Крім десятків тисяч солдатів та бронетехніки, біля українського кордону Росія розгорнула ракетні комплекси “Іскандер”. Випущені ракети з цього балістичного оперативно-тактичного ракетного комплексу класу "земля-земля" зможуть досягти Києва – тобто, як пише видання Gazeta Polska Codziennie, основної цілі Росії під час можливого вторгнення.
Автор Конрад Висоцький зазначає, що наступ Росії стрімко наближається. Про це, за його словами, свідчить риторика кремлівських політиків, що вони готують відповідь на відхилення Заходом російських вимог щодо “гарантій безпеки”.
Висоцький пише, що у документах, які відправили до Росії НАТО і США, немає нічого, що не входило у заяви ключових політиків обох сторін останніми тижнями. Він упевнений, що Захід відхилив вимогу Кремля заблокувати двері НАТО для Грузії та України.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».
Детальніше про те, що означає відповідь Вашингтона Кремлю читайте у статті Олега Шамшура "Чому Байдену важливо захистити Україну від Путіна".