У НАТО призупинили розмови про зміну підходу до відносин з Росією — Euractiv

Поділитися
Торік лідери Альянсу домовилися розробити рекомендації стосовно стратегічного підходу НАТО до РФ “з урахуванням мінливого середовища безпеки”.

Від НАТО вже давно очікують переосмислення підходу до взаємодії з РФ, але зараз, коли США ведуть переговори про “мирне врегулювання” війни Росії проти України, всі дискусії на тему відносин Альянсу з Москвою “призупинені”, повідомляє Euractiv, посилаючись на слова кількох дипломатів.

Водночас, будь-яка зміна в політиці НАТО щодо РФ може вплинути на загальний результат мирних переговорів, оскільки політика Альянсу тісно переплітається з майбутнім війни або миру в Україні та роллю Росії.

“Ми про це не говоримо”, - сказав Euractiv один із дипломатів за чотири місяці до саміту НАТО.

“Незрозуміло, чого хоче американський президент. На цьому етапі ми не знаємо”, - сказало ще одне джерело, повторюючи слова своїх колег.

Американський президент Дональд Трамп здивував союзників США, коли провів телефонну розмову з російським диктатором Владіміром Путіним щодо війни РФ проти України.

“Серед членів Альянсу тривають дискусії щодо саміту в Гаазі, і я не хотів би випереджати будь-які розмови” - сказав високопоставлений американський чиновник, не відповівши на запитання Euractiv про позицію США.

“Що стосується України, то всі члени Альянсу згодні з тим, що смерть і руйнування повинні припинитися. Президент Трамп хоче сприяти миру, і за його вказівкою ми готові забезпечити рішуче лідерство, необхідне для досягнення стійкого врегулювання”, - додав він.

Минулого року 32 лідери країн Альянсу заявили, що хочуть “розробити рекомендації стосовно стратегічного підходу НАТО до Росії з урахуванням мінливого середовища безпеки” до наступного саміту в липні цього року. Саміт у Гаазі повинен стати поворотним моментом у відносинах між НАТО й Росією після того, як взаємодія між Альянсом і Москвою зупинилася на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Хоча усі члени НАТО погоджуються з тим, що Основоположний акт НАТО-Росія 1997 року, який визначає відносини між Альянсом та РФ, більше не є актуальним, повне розірвання зв'язків — це дещо зовсім інше. Існують розбіжності навколо того, чи має НАТО в односторонньому порядку оголосити недійсними основоположні принципи взаємодії з Росією, або ж почекати й подивитися, чи вдасться досягти двосторонньої угоди пізніше.

На цей момент РФ залишається “найбільш значною і прямою загрозою безпеці членів Альянсу”, згідно з заявою саміту НАТО минулого літа.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
парторг
11 Жовтня 2013, 09:50
Ну писали бы сразу - поисковик ФСБ. На запрос "Путин - вор" будет тут же передавать все ваши данные в контору ... Видать, тамошнему гэбью системы тотальной электронной слежки СОРМ-3 уже мало.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
комсорг
11 Жовтня 2013, 11:11
Да вы батенька дурак. Кроме гебья в моску ничего нет?
Цитувати Поскаржитись
Показати більше відповідей
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі