Чому країни НАТО б'ють на сполох з приводу агресивної позиції Росії — Financial Times

Поділитися
Однією з причин тривоги західних чиновників є відродження Росією своєї промислової оборонної машини протягом 2023 року.

Нові оцінки військового потенціалу Росії і її загроз безпеці НАТО призвели до зростання кількості застережень з боку західних урядів і тиску на них з вимогою інвестувати більше коштів в оборону. Ці попередження висять над Мюнхенською безпековою конференцією, яка розпочинається сьогодні. Це щорічні збори чиновників та експертів у галузі безпеки, військових і представників розвідки, які дають уявлення про безпеку у світі в період рекордної нестабільності.

Однією з причин тривоги західних чиновників є відродження Росією своєї промислової оборонної машини протягом минулого року, яке відбулося зі швидкістю, яку багато хто на Заході вважав неможливою. Протягом року Росія виробила 4 мільйони артилерійських снарядів і кілька сотень танків. За прогнозами українських чиновників, цього року вона мобілізує ще 400 000 чоловік, не вдаючись до повномасштабної мобілізації, зазначає видання Financial Times.

"Войовничі наміри Росії все ще зберігаються. Її сухопутні війська ослаблені в Україні, але військово-повітряні сили й військово-морський флот здебільшого цілі, і Росія, як і раніше, є великою ядерною державою", — вважає представник британської військової розвідки.

Попри те, що більша частина російської армії перебуває в Україні й зазнала величезних втрат за два роки війни, більшість західних чиновників очікують, що вона зможе відновити свої сили протягом п'яти-шести років. Представники оборонних відомств західних країн останніми тижнями виступили з безпрецедентною кількістю попереджень щодо можливості ширшого конфлікту в Європі з більш впевненою в собі та переозброєною Росією.

Згідно з офіційними особами, однією з причин грізних попереджень було прагнення підготувати суспільство до потенційної небезпеки та забезпечити готовність цивільної інфраструктури до можливих наслідків. Це охоплює забезпечення достатньої стійкості внутрішніх джерел енергії, безпеки мереж комунікації та їхнього нормального функціонування в разі війни, а також забезпечення того, щоб критично важлива інфраструктура, включно з автомобільною та залізничною, могла витримати велику кількість військової техніки, яку доведеться перевозити через Європу.

"Путін робить усе, що говорить. І єдине, що може його зупинити — це політика сили. Це єдине, що він розуміє", — зазначає голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі