Які санкції США, ЄС та Британії чекають на Росію у разі вторгнення в Україну: головне

Поділитися
Вашингтон майже підготував пакет санкцій, у ЄС є багато розбіжностей щодо обмежень, а Лондон не відкидає навіть конфіскації майна російських олігархів.

На кордоні з Україною перебуває близько 112 тисяч військових РФ. За словами міністра оборони України, разом із морською та авіакомпонентою їх кількість сягає близько 130 тисяч. Країни Заходу одна за одною обіцяють запровадити санкції проти Росії у разі повномасштабного вторгнення в Україну. Як виглядатимуть ці санкції?

США

Офіційний сайт Кремля

Високопоставлені сенатори-демократи показали новий пакет санкцій, які, зокрема, стосуються і президента Росії Владіміра Путіна, якщо РФ знову вторгнеться в Україну. Це підтримує і Білий дім, пише газета The Washington Post.

Адміністрація президента Джо Байдена майже затвердила низку санкцій у разі нової агресії проти України.

Агентство Bloomberg пише, що Вашингтон розглядає кілька категорій:

  • обмеження на рефінансування суверенного боргу РФ;
  • фінансові санкції;
  • визначення фізичних та юридичних осіб, близьких до Кремля;
  • заходи, пов'язані з торгівлею та націлені на ключові товари та сектори.

Під фінансові санкції може потрапити заборона найбільших російських банків проводити міжбанківські операції у доларах. Також активи цих банків інших країнах можуть заморозити.

Газета The Wall Street Journal повідомила, що під санкції можуть потрапити банки ВТБ, "Газпромбанк" та "Сбербанк". Проте останній банк уникнути санкції у першому раунді, оскільки США хочуть залишити можливість для маневру.

Під санкції США можуть потрапити банки, які Росія використовує для їхнього обходу.

У Вашингтоні продовжується робота над чорним списком приватних та державних компаній, а також російських олігархів. Окремим людям загрожують торгові санкції, заборона на в'їзд та заморожування активів.

Серед комерційних та торгових санкцій можуть бути експортний контроль та заборона у сфері IT та чутливих галузях економіки: напівпровідники, авіаційно-космічна промисловість, оборона, кіберпростір, предмети розкоші та обладнання для нафтової індустрії. У зоні ризику – область квантових обчислень. Обмеження можуть торкнутися імпорту окремих сталі й заліза, і хімічних речовин.

Очікується, що у разі війни Німеччина відмовиться від експлуатації газопроводу "Північний потік-2".

У санкціях за окупацію Криму та агресію на Донбасі застосовувався "хірургічно точний підхід", спрямований проти оточення президента РФ Путіна, але не проти пересічних росіян. Однак зараз підхід буде принципово іншим, пише The New York Times. Вашингтон хоче завдати нищівного удару по стовпах російської фінансової системи.

Санкції США, підготовлені на випадок російського вторгнення в Україну, вплинуть на російську економіку. А санкції проти найбільших російських банків та фінансових установ неминуче вплинуть на повсякденне життя у росіян: зростуть ціни на продукти та одяг, девальвують пенсії та накопичення.

Речник Ради національної безпеки США Пітер Харрелл сказав Reuters, метою цих санкцій є удар по промисловому потенціалу Росії та її виробничих потужностей у середній та довгостроковій перспективі, а переслідування звичайних росіян.

Євросоюз

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що в Євросоюзі немає єдності щодо санкцій проти РФ, а розбіжності стосуються масштабу санкцій проти Росії, надання військової підтримки Україні та позицій, які мають бути узгоджені на рівні спільноти чи НАТО, повідомляє El Mundo.

Агентство Bloomberg пише, що США та країни Європейського Союзу намагаються мінімізувати можливі негативні наслідки санкцій для власних економік. Через це в проєктах санкцій є застереження, як, наприклад, що Німеччина та інші великі економіки намагалися убезпечити себе від перебоїв у газових постачаннях і намагалися отримати винятки щодо санкцій в енергетичному секторі.

ЄС, де 40 відсотків газу йде з Росії, побоюється, що Кремль може зупинити чи скоротити прокачування у відповідь на санкції.

США вже запропонували Євросоюзу постачати додаткові обсяги газу з іншими виробниками, як Катар.

Газета Financial Times пише, що в рамках цих переговорів ЄС домовляється з деякими країнами Азії та планує відправити свою делегацію до Азербайджану.

Велика Британія

У Лондоні готують обмеження проти путінських олігархів. У рамках нового жорсткого режиму санкцій у разі вторгнення Росії в Україну британський уряд вдарить санкціями щодо британських інвестицій олігархів та підприємств, що мають зв'язки з Кремлем, пише газета The Times.

Наразі Британія може вводити санкції лише проти компаній та фізичних осіб, які безпосередньо причетні до дестабілізації ситуації в Україні. Проте уряд у Лондоні планує зробити так, щоб будь-яка компанія, яка представляє інтереси Кремля, могла потрапити під санкції.

Міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс допустила конфіскацію майна російських олігархів у Лондоні. Підготовлений законопроєкт щодо розширення санкцій проти Росії через напруженість біля українських кордонів покажуть уже цього тижня.

В ефірі каналу Sky Трасс сказала, що санкції вдарять по будь-якій компанії, яка представляє інтерес для Кремля. Вона сказала, що наближеній до Путіна бізнес-еліті та підприємствам, які просувають інтереси російського режиму, ніде буде сховатися від санкцій.

SWIFT

Питання відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT залишається каменем спотикання у країнах Заходу. Технічно такий захід ще обговорюється, однак сторони визнають, що це стало б дуже проблематичним кроком. Ряд європейських країн називають цей захід неприйнятним, розповіли джерела Bloomberg.

WSJ пише, що зараз США відмовилися від введення санкцій по висхідній, як це було у 2014 році. Натомість США хочуть добитися широкого спектра заборон, щоб зробити Кремлю якомога болючішим, сказало джерело американської газети. Зазначається, що Білий Дім вирішив поки що не залучити обмеження проти російського експорту газу та нафти та відклав питання про відключення країни від SWIFT.

Видання Reuters тим часом повідомляє, що Росія збільшила на кордоні з нашою державою кількість запасів крові та інших медматеріалів. Американські експерти вважають це ще одним підтвердженням того, що Москва готується до нападу. 

Україна, Велика Британія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі