Російські ринки, схоже, наближаються до стану вільного падіння на тлі повідомлень про можливий новий напад Росії на Україну, повідомив кореспондент газети The Moscow Times Джейк Корделл.
Він повідомив, що тільки сьогодні російський фондовий ринок впав на 9 відсотків. А за останні кілька тижнів він втратив близько 150 мільярдів доларів.
Рубль також впав на 1,5%, наближаючись до моменту, коли Центральний банк може розглянути можливість втручання.
Російські markets appear to be approaching something як free-fall territory.
- Jake Cordell (@JakeCordell) January 24, 2022
Stock market down 9% already today - ціна вагається в останні кілька десятків років тому $150bn now.
Ruble also fallen another 1.5%, getting close to point where Central Bank could consider intervening.
Глава МЗС Данії розповів, що ЄС готовий запровадити небачені раніше санкції проти РФ у разі нападу на Україну.
Телеканал "Дождь" повідомляє, що курс долара на торгах перевищив 79 рублів - вперше з листопада 2020 року. Курс євро - 88,56 рубля.
Падінням відкрився сьогодні російський ринок. Індекс Мосбіржі, у порівнянні з початком торгів, впав на 4,7%, до 3 277,12 пункту.
Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.
10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.
Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?» Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва».