Reuters: Індія просить видалити з соцмереж згадки про "індійський ковід"

Поділитися
Серед фахівців та лікарів заведено розрізняти штами ковіду за рахунок регіону, де їх було вперше виявлено. 

В Індії хочуть, аби з інтернету було видалено усі згадки про "індійський варіант коронавірусу". Для цього Міністерство інформаційних технологій країни направило всім компаніям соціальних мереж відповідний лист з проханням, повідомляє Reuters.

11 травня у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що штам ковіду, який вперше виявили в Індії, класифікується таким, який викликає глобальну стурбованість. Уряд Індії стверджує, що матеріали медіа, де цей штам називають "індійським", є безпідставними, позаяк ВООЗ класифікувала цей варіант як B.1.617. Через цей МІТ країни просить видалити весь контент, де цей штам пов'язують безпосередньо з країною. 

"Немає такого варіанту COVID-19, науково цитованого як такої Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). ВООЗ не пов'язала термін "індійський варіант" з варіантом коронавірусу B.1.617 в жодному своєму повідомленні", - цитує ЗМІ неопублікований лист міністерства. 

В уряді переконані, що таке формулювання завдає шкоди іміджу країни. 

В одній з соціальних мереж вже прокоментували таке прохання. Там зауважили, що виконати його буде важко, позаяк повідомлень зі згадкою про "індійський ковід" сотні тисяч. Також це може призвести до подальшої цензури на ключові слова. 

Варто зауважити, що у світі прийнято серед науковців та лікарів, називаючи той чи інший штам ковіду, посилаються на місце, де їх вперше виявили - у Британії, ПАР чи Китаї. 

22 квітня Індія вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і померлих. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг спричинити спалах захворювання, вважає прем'єр-міністр Нарендра Моді.

В країні бракує ліків, люди змушені вдаватись до недоведених методів лікування або купувати їх на «чорному ринку». Існує проблема з киснем і ліжкомісцями у лікарнях для пацієнтів з коронавірусом. 40 країн вже погодилися надати Індії свою допомогу.

У ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Крім циркуляції нових штамів вірусу, в країні низький рівень вакцинації і велика кількість масових заходів.

Нинішній кризі в Індії передувала передчасна впевненість влади в подоланні пандемії. Бажанню повернутися до постковідних реалій сприяла і переконаність самих індійців у тому, що вплив забруднення і мікробів наділив їх міцним імунітетом. Докладніше про те, чому друга хвиля COVID-19 стала пеклом для найбільшого світового виробника вакцин, читайте в статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі