Уряд Індії підтвердив, що виявлені в Гангу тіла можуть належати померлим від коронавірусу, повідомляє Reuters із посиланням на письмову відповідь індійського високопосадовця Маноджа Кумара Сінгха.
Чиновники стверджують, що сплавляти тіла померлих річкою можуть бідні сім'ї, яким бракує коштів на кремацію загиблих родичів. Таке рішення також може бути пов'язане зі страхом перед коронавірусною інфекцією в сільській місцевості.
«У адміністрації є інформація, що тіла померлих від COVID-19 або будь-якої іншої хвороби, викидають в річки замість того, щоб утилізувати відповідно до необхідних ритуалів», - пише Сінгх.
Водночас чиновник ухилився від прямої відповіді на запитання про те, що показав розтин виловлених в річці тіл, яка причина смерті. Сінгх стверджував, що чотири-п'ять тіл, виловлених в районі Газіпур, «сильно розклалися», проте розтин «не виявив слідів вірусу».
Сінгх уточнив, що тіла були виловлені в багатьох місцях, не лише в північному штаті Уттар-Прадеш (після чого інформація потрапила до ЗМІ і набула широкого розголосу). Офіційний представник штату Навніт Сегал стверджує, що час від часу з дна річок «виловлюють від 10 до 20 трупів».
За словами Сінгха, бідні сім'ї отримають державну допомогу в розмірі 5000 рупій ($68), щоб купити дрова і кремувати померлих родичів. За його словами, саме бідність, релігійні переконання деяких громад і страх перед хворобою могли спровокувати масову поява трупів у річці.
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді закликав чиновників збільшити спроможності сільської медицини і посилити епіднагляд у селах, куди вірус «перебрався» з великих міст.
Крім того, поліція Уттар-Прадеш патрулюватиме річки, щоб зупинити практику сплаву трупів річкою.
22 квітня Індія вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і померлих. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг спричинити спалах захворювання, вважає прем'єр-міністр Нарендра Моді.
В країні бракує ліків, люди змушені вдаватись до недоведених методів лікування або купувати їх на «чорному ринку». Існує проблема з киснем і ліжкомісцями у лікарнях для пацієнтів з коронавірусом. 40 країн вже погодилися надати Індії свою допомогу.
У ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Крім циркуляції нових штамів вірусу, в країні низький рівень вакцинації і велика кількість масових заходів.
Нинішній кризі в Індії передувала передчасна впевненість влади в подоланні пандемії. Бажанню повернутися до постковідних реалій сприяла і переконаність самих індійців у тому, що вплив забруднення і мікробів наділив їх міцним імунітетом. Докладніше про те, чому друга хвиля COVID-19 стала пеклом для найбільшого світового виробника вакцин, читайте в статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії» у ZN.UA.