Путін прибув на переговори до Ірану, де не був з 2007 року

Поділитися
Путін прибув на переговори до Ірану, де не був з 2007 року У Тегерані проходить зустріч країн-експортерів газу © РИА Новости
Останній раз офіційна зустріч у Тегерані відбулася у 2007 році під час Каспійського саміту.

Президент Росії Володимир Путін у понеділок, 23 листопада, прибув з офіційним візитом до Тегерану. В Ірані Путін не був з 2007 року. У російського лідера заплановані зустрічі з верховним лідером Ірану Алі Хаменеї і президентом Ірану Хасаном Рухані.

Володимир Путін також візьме участь у саміті Форуму країн-експортерів газу (ФКЕГ). Глава російської держави має намір зустрітися з президентом Туркменії Гурбангули Бердимухамедовим, з главою Венесуели Ніколасом Мадуро і, можливо, з іншими лідерами держав.

Помічник президента РФ Юрій Ушаков раніше розповів, що з Рухані Путін зустрінеться вже втретє у цьому році. З Хаменеї російський лідер зустрічався тільки одного разу - вісім років тому на Каспійському саміті в Тегерані. Розмова президента РФ з аятоллою відбудеться вдень - до початку засідання глав держав і урядів ФКЕГ.

Переговори ж з президентом Ірану заплановані на вечір - спочатку у вузькому складі, потім за участю делегацій.

За словами Ушакова, велику увагу на переговорах з іранським керівництвом буде приділено актуальним міжнародним проблемам - "врегулюванню конфлікту в Сирії, реалізації Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми, боротьбі з тероризмом, зокрема протидії угрупованню "Ісламська держава".

Крім того, "очікується, що у ході бесід відбудеться обмін думками з усього комплексу питань двостороннього співробітництва - торгово-інвестиційної взаємодії, атомної енергетики, видобутку нафти і газу, військово-технічного співробітництва", - сказав помічник президента РФ.

На думку журналістів французького видання Le Figaro, Путін "у першу чергу, намагатиметься згуртувати вісь Москва-Тегеран навколо делікатного питання єдиної антиіділівської коаліції". Як нагадує газета, Москва і Тегеран - два головних союзника режиму Башара Асада.

Недавнє відновлення контракту про постачання російських зенітно-ракетних комплексів С-300 Ірану поліпшило непрості відносини між двома країнами.

"Обидві столиці сходяться на думці щодо долі Башара Асада. Для них не може бути й мови про відхід Асада після початку політичного перехідного періоду. Це якраз основний привід для розбіжностей з Парижем та іншими західними столицями поряд з питанням про те, які сирійські угруповання вважати терористичними", - йдеться у перекладеній InoPressa статті.

Аналітик по Близькому Сходу з вашингтонського центру Gulf State Analytics Теодор Карасик вважає, що Путіну в Ірані належить вирішити важкі завдання, передає "Газета.ги".

"Кремль хоче, щоб Іран був учасником світопорядку, що формується в регіоне, але в той же час закликає до спокою ті сили в ісламській республіці, які прагнуть регіональної нестабільності", - зазначає експерт.

Читайте також: Росія згодна продати Пакистану вертольоти і побудувати газопровід вартістю $ 2 млрд – WSJ

Угоду на постачання Москвою системи С-300 було підписано у 2007 році, але після введення заборони ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь у 2010 практичну реалізацію договору було зупинено. У 2015 році президент РФ видав указ, яким дозволив передати ракети С-300 Ірану. Такі дії викликали критику з боку Ізраїлю. Експерти прогнозують, що ракети С-300 на озброєнні ЗС Ірану можуть призвести до порушення балансу сил на Близькому Сході.

У свою чергу, президент США Барак Обама заявив, що продаж Тегерану російських комплексів С-300 не стане загрозою.

У червні цього року повідомлялося, що Росія готова поставити Ірану новітню систему протиповітряної оборони "Антей-2500" в обмін на відмову від позову щодо С-300.

Іран почав виведення з ладу центрифуг зі збагачення урану згідно з умовами ядерної угоди, підписаної з шістьма державами в липні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі